Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Natec Krypton 770

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
Ме интересира мислење за овој глушец, дали некој го има купено и како е задоволен од изработката, квалитетот на кабелот, лизгањето по подлогата, скролот и како се споредува со други модели од истиот ценовен ранг.
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
Оти да купиш маус од оломнани ко можиш да купиш некоја кинеска копија од најпродаваните мауси со најубавите форми?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
397
357
Буквално е 100 денари поефтин и ќе го чекаш 3 месеци ако не и повеќе.

Anhoch PC Market Online - Mouse Natec Genesis Gaming Krypton 770 12000DPI USB w/Software & Ninja Card Gift
Тој Натек е ѓубре, за тие пари маус кај нас само ова.

Anhoch PC Market Online - Mouse A4 P93 Bloody Gaming Light Strike 5K RGB USB Black Activated

И не ми верувај мене, побарај да ги фатиш 2та во продавница ќе осетиш разлика во материјали светлосни години, исто имаш pixleart сензор на А4.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
Буквално е 100 денари поефтин и ќе го чекаш 3 месеци ако не и повеќе.

Anhoch PC Market Online - Mouse Natec Genesis Gaming Krypton 770 12000DPI USB w/Software & Ninja Card Gift
10000000000000000000 пати е поарен од тој натеко нема ни споредба вреди и чекањето и сите работи ако треба и да платиш камата и шо и да не е битно милјони пати поубав маус е овај

Тој Натек е ѓубре, за тие пари маус кај нас само ова.

Anhoch PC Market Online - Mouse A4 P93 Bloody Gaming Light Strike 5K RGB USB Black Activated

И не ми верувај мене, побарај да ги фатиш 2та во продавница ќе осетиш разлика во материјали светлосни години, исто имаш pixleart сензор на А4.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
Не се убај bloody,многу се тешки,грд кабел,грда форма.
Само му се солидни кликовите и feet-овите друго се е катастрофа.
Ако сакаш вистина убав маус за таа цена само Logitech G102 или некоја кинеска копија ко што посочив погоре.
 
Изменето од модератор:

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com
Ок. Се експерти. Човекот праша за тој маус, за тој маус коментирав.

Тој од али нема гаранција. Ти викаш добар е, ај да ти веруваме сите на жими мајка.
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
кликовите на G102 се како на маус од 150 денари. бучни и „ефтини“
Другар мој ги имаше двата мауси G102 и Krypton 770.

Само што го купи натекот после 1 сат одма го врати бидејќи толку беше катастрофа.А до ден денес игра со G102.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com
Супер јас убо си реков дека не чини маусот во скрос најпрвиот коментар немораше воопшто да се објаснувам моја грешка.

Го имаш ли ти маусот Krypton 770 па да даваш совети за него? Ако не тогаш што џабе збориш не ми е јасно. Се рчкаш без потреба. Сега не сте во школо па досадно ви е.
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
Го имаш ли ти маусот Krypton 770 па да даваш совети за него? Ако не тогаш што џабе збориш не ми е јасно. Се рчкаш без потреба. Сега не сте во школо па досадно ви е.
Во интернет кафе во Битола го има маусот,имам играно со него одприлика 2-3 партии на кантеро така да можам да кажам за мислење сигурно повеќе од тебе што највероватно не ни го имаш допрено тој маус во живототот или пак некој подобар а сигурен сум и да го имаш немаш никаква појма од форми,тежина,држење на маусот,кој маус со кој мауспад одговара или слично.
Со искуство од многу мауси и многу сати на многу FPS игри пробвам да му поможам на членот да не направи грешка да купи маус кој е катастрофа и абсолутно не вреди ни пола од цената за кој се продава и ти идиш овде од нигде никаде и ми кажваш дека јас врска немам а никако немаш придонесено во темата и само правиш без врска глупави коментари за да се спамова во форумот.Незнам како можи вие луѓе да имате време да трескате глупости по форуми за без врска оти немате друга попаметна работа.Јас можи две недели сум на распуст а ти не си на работа од понеделник,оди легни си.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Другар мој ги имаше двата мауси G102 и Krypton 770.

Само што го купи натекот после 1 сат одма го врати бидејќи толку беше катастрофа.А до ден денес игра со G102.

а кој е другарот твој како поим за да го земеме како мерач за добар маус ? има еден куп деца што би купиле Fury Warrior и за нив истиот ќе биде најдобар маус на светот.
кликовите на G102/203 се срање живо.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Во интернет кафе во Битола го има маусот,имам играно со него одприлика 2-3 партии на кантеро така да можам да кажам за мислење сигурно повеќе од тебе што највероватно не ни го имаш допрено тој маус во живототот или пак некој подобар а сигурен сум и да го имаш немаш никаква појма од форми,тежина,држење на маусот,кој маус со кој мауспад одговара или слично.
Со искуство од многу мауси и многу сати на многу FPS игри пробвам да му поможам на членот да не направи грешка да купи маус кој е катастрофа и абсолутно не вреди ни пола од цената за кој се продава и ти идиш овде од нигде никаде и ми кажваш дека јас врска немам а никако немаш придонесено во темата и само правиш без врска глупави коментари за да се спамова во форумот.Незнам како можи вие луѓе да имате време да трескате глупости по форуми за без врска оти немате друга попаметна работа.Јас можи две недели сум на распуст а ти не си на работа од понеделник,оди легни си.

те молам образложи кој маус со кој мауспад одговара. бидејќи си експерт на таа тема
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
а кој е другарот твој како поим за да го земеме како мерач за добар маус ? има еден куп деца што би купиле Fury Warrior и за нив истиот ќе биде најдобар маус на светот.
кликовите на G102/203 се срање живо.
Епа тој "другар" моментално има сменато околу 5-6 мауси и игра FPS игри 10тина години така да мислам дека е доволно добар "benchmark" за квалитет.
Не велам јас дека G102 чини,еве ти кај што ти вели професионален играч на Quake кој игра 17 години и буквално има над 200 мауси пробано,тестирано и поминато ко ништо и тој вели самиот дека најдобар маус за буџет е G102.

View: https://www.youtube.com/watch?v=SdhrzF-DH48
 

ayahuasca

Gaining Experience
14 април 2013
64
59
Јас користам KRYPTON 800 со PMW3330 сензор повеќе од 2 години. До сега од страна на изработка немам замерки, пластиките уште се исти како првиот ден, страничните гуми исто така. Сензорот мислам дека е добар за таа цена.
Единствена замерка - после 1.5година почна да се лупи левата горна тефлонска или каква и да е подлога, и ги одлепив двете горни и немам забележано некоја разлика.
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
Јас користам KRYPTON 800 со PMW3330 сензор повеќе од 2 години. До сега од страна на изработка немам замерки, пластиките уште се исти како првиот ден, страничните гуми исто така. Сензорот мислам дека е добар за таа цена.
Единствена замерка - после 1.5година почна да се лупи левата горна тефлонска или каква и да е подлога, и ги одлепив двете горни и немам забележано некоја разлика.
Krypton 800 e далеку подобар од 770 скоро во се.
Од изработка до кабел.
Само сензорот е послаб но реално нема шанса да ја сети некој разликата помеѓу сензорите туку тоа е само на хартија.
Јас имам лоши искуство со натек и би препорачал само подалеку од нив.
 

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
За пријател прашувам. Во фаза на избор на глушец за FPS сме, па сакам да сме сигурни дека нема да погреши со изборот. Јас за гејминг користам најевтин Modecom глушец со кабел и тивок клик. Во времето кога играв сериозно по играчници, одамна, број 1 беше intelli 1.1A и MX500. Сега гледам преплавен е пазарот и не знам што да препорачам. Следствено, гледам кој е подобар на хартија. Krypton 770 има втор по карактеристики/перформанси сензор од PixArt, 3360. Толеранцијата за нагли забрзувања/движења, процесирачката моќ и lift-off карактеристиката го прават да се одвои од другите глувци во тој ценовен ранг. Она што ме интересира е каков е квалитетот на изработка, материјалите, кабелот, скролот, лизгањето по подлогата (дали има голем/среден/мал отпор) и секако софтверот дали функционира (polling rate дали може да се подеси пример).

Значи Krypton 770 е избран исклучиво заради тоа што има (на хартија) најдобар сензор. Е сега, на сајтот пишува дека се препорачува употреба на некоја специфична леќа. Дали Natec ја користи препорачаната - не знам.

Фала на сите кои споделуваат свои мислења во врска со темава. И на @ARMac што ја држел темава под контрола. Сепак ме интересира само мислења за конкретниот глушец. Во која битолска играчница го имаат овој модел?
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
729
538
USP Tucson
За пријател прашувам. Во фаза на избор на глушец за FPS сме, па сакам да сме сигурни дека нема да погреши со изборот. Јас за гејминг користам најевтин Modecom глушец со кабел и тивок клик. Во времето кога играв сериозно по играчници, одамна, број 1 беше intelli 1.1A и MX500. Сега гледам преплавен е пазарот и не знам што да препорачам. Следствено, гледам кој е подобар на хартија. Krypton 770 има втор по карактеристики/перформанси сензор од PixArt, 3360. Толеранцијата за нагли забрзувања/движења, процесирачката моќ и lift-off карактеристиката го прават да се одвои од другите глувци во тој ценовен ранг. Она што ме интересира е каков е квалитетот на изработка, материјалите, кабелот, скролот, лизгањето по подлогата (дали има голем/среден/мал отпор) и секако софтверот дали функционира (polling rate дали може да се подеси пример).

Значи Krypton 770 е избран исклучиво заради тоа што има (на хартија) најдобар сензор. Е сега, на сајтот пишува дека се препорачува употреба на некоја специфична леќа. Дали Natec ја користи препорачаната - не знам.

Фала на сите кои споделуваат свои мислења во врска со темава. И на @ARMac што ја држел темава под контрола. Сепак ме интересира само мислења за конкретниот глушец. Во која битолска играчница го имаат овој модел?

PC Zone,ако памтам добро го има кај компјутерот 41-46.

Ако е маусот за сериозно играње на FPS игри,не ја правете истата грешка како мене.Залудно лутање по сензоро е безвеза ако не се погоди формата на маусот.
 

fatslavivan

Intern
19 јуни 2019
1
1
Јас го имам и сум задоволен, добар сензор, ргбто е супер (не го купив за тоа) за цс ми е предобар, препораки.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.845
5.755
Мене многу ми фаќа око Xenon 770 како за маус со макро копчиња. Да не го има некој? Само позитивни работи читам по нетов.
 

skok.

Intern
25 јули 2019
8
1
Ме интересира мислење за овој глушец, дали некој го има купено и како е задоволен од изработката, квалитетот на кабелот, лизгањето по подлогата, скролот и како се споредува со други модели од истиот ценовен ранг.
ke se zaebis so toj mausot jas go kupiv i fitojte mu se odlepvat i mnogu golem e i odma go vratif od anhoch go zedof i poslem poracaf g102 aliexpres cekaf 22 dena stigna i nema mislam poubaf maus za parite osven sega ajjaz od aliexpres toj najpojke vredi za parite so dobivas sega da ne go nemaf g102 ke go zedof ajazot
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.845
5.755
Од кинезиве што ги спомнавте еве еден гпро ваерлес копија. Online-Shop AJAZZ I305Pro RGB Wireless Gaming Mouse 16000 DPI Customizable 8 Keys for PC Mac Laptop Surface | Aliexpress Mobile

Премногу ми се допаѓа формата на гпро ваерлесс. Ама немора да ги има тие интернали и да кошта 9000 денари. Би се задоволил со интерналите од G305 во телото на G Pro Wireless за 4000 денари. Згора на тоа и да е со АА батерија, уште подобро! Еве кинезов ја има формата горе-долу, а перформанси којзнае... Сепак е 1800 денари.

П.с. еве го на амазон. https://www.amazon.com/i305Pro-Wireless-Battery-Indicator-Customizable/dp/B07Y878SXZ
Сосе ривјуа.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.978
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно