1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Naskoro nova hosting kompanija vo Makedonija.

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Стрелец, 6 Август 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Стрелец

  Стрелец
  Intern

  4
  0
  6 Август 2007
  TJ-Hosting наскоро ќе отвори своја канцеларија и во Скопје и ќе има специјална понуда за македонскиот пазар (со цени во евра и со овозможено банкарско плаќање). Ќе има и доста реклами по македонските медиуми, па таму ќе можат да се видат и сите цени и детали.
  И во моментов сега има многу македонски компании кои што имаат регистрирано domain и кои што користат hosting услуги во TJ-Hosting. Инаку, сите вработени во компанијата се со македонско потекло, а засега исклучок се само луѓето задолжени за online support со кои што треба да се комуницира на англиски јазик.
   
 2. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Ова е за поздрав. За секаква можна соработка, информации или слично ви стоиме на располагање.
   
 3. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Postot e premesten vo nova, soodvetna tema.


  Za potegot, chestitki i samo napred. Navistina me raduva koga ke prochitam bilo shto, shto pridonesuva za razvivanje na Internet kulturata vo Makedonija.

  Stefan.
   
 4. Стрелец

  Стрелец
  Intern

  4
  0
  6 Август 2007
  Фала ви за поддршката.

  Форумот е прекрасен и му посакувам многу успех... а бројот на членови нека расте со геометриска прогресија!:)
   
 5. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  64
  1 Март 2007
  Добредојде на форумот :)

  Го разгледав вашиот сајт, цените не се баш прифатливи за shared hosting, се надевам дека вашите услуги се многу поквалитетни од конкуренцијата (која се согласувам дека тешко може да биде победена во однос на цената) и работите на нивно подобрување..

  Мала исправка околу потписот, има грешка, од сигурносни причини форумов не дозволува користење на HTML код, како алтернатива на <strong> и <bold> можете да користите vB код [b] [/b]
   
 6. Стрелец

  Стрелец
  Intern

  4
  0
  6 Август 2007
  Точно е дека цените се повисоки. Наша цел (и во Македонија и во Канада) се сите оние компании на кои што нема да им пречи секој месец да платат по ЕДНО ЕВРО повеќе (за Starter plan на пример), знаејќи дека за тоа едно евро ќе добијат многу подобра услуга отколку нашата конкуренција.
  А за тоа каква услуга ќе можат да очекуваат, ќе имаат шанса да видат во првите 30 дена и за тоа време важи гаранцијата што ја нудиме (Money Back Guarantee).

  Муабетот ми е во следново... Ако ние понудиме исти цени и исти услуги како и конкуренцијата, тогаш не сме понудиле ништо ново и со ништо не би можеле некого да убедиме да го трансферира хостингот кај нас!

  p.s. Благодарам за упатствата околу потписот!
   
 7. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  64
  1 Март 2007
  Сосема сум задоволен од одговорот :) Се надевам дека ќе имате успех, поздрав
   
Слични теми
 1. aristov
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,723
 2. Nani
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,095
 3. tomi
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,548
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...