• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Насината сонда на Марс, снимила вонземјанин

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
НАСА наводно успеала да сними нешто што наликува на вонземјанин, а на фотографијата јасно може да се види дека станува збор за човечко тело.

Еден од стручните лица во НАСА со години ги проучувал фотографиите кои биле снимени од страна на сондата Спирит и одеднаш успеал да ја види чудната фигура, која наликува на човек, како се движи низ браздите на Црвената Планета.

"Фотографиите се фантастични. Не можев да поверувам дека гледам вонземјанин", рекол еден од аналитичарите во НАСА, кој сакал да остане анонимен поради оние луѓе кои не веруваат, за да не стане цел на смеа.

Сепак некои научници сметаат дека станува збор за оптичка мамка, бидејќи човековото око многу лесно може да се излаже преку разни сенки и бои.
Izvor:Tocka
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
88% Вистина !!! Денеска и на вести даваа дека се одкрил живот на Марс !!!
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Па како прво верувам .... како второ 15000 веб страни не би го пуштиле ова за џабе и како трето го имаше на вести !!! Само има 12% шанса тоа да е само сенка од некој камен !!!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
88% Вистина !!! Денеска и на вести даваа дека се одкрил живот на Марс !!!
:LOL::LOL:

Па како прво верувам .... како второ 15000 веб страни не би го пуштиле ова за џабе и како трето го имаше на вести !!! Само има 12% шанса тоа да е само сенка од некој камен !!!
:LOL::LOL:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Марс, и се е можно :rolleyes: а NASA може да прави што сака..монтажи видеа, па дали е вистинито или не...авторитет се нели ;)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ова мора да е последниот преживеан организам,гледајте колку е осамен.:LOL:
Како на толкав опсег само него го фати како не најде уште нешто, обично ако видиш некаде едно околу од истиот вид ќе ги има повеќе.. Ако имало тие ќе продолжеле да бараат или ќе му се приближеле да видат каква форма на живот е. Вака мислам дека е монтажа.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Секој разумен човек би кажал дека вонземјани постојат. Можно е и ова да е вонземјанин.

btw, брзата птица итрица?!?!?

Секогаш подалеку од којотот :LOL:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
DynamicMK. Ако ова не е монтажа што си го направил објави го некаде или пријави го !!!
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Како што кажа Течниот Црв, Наса е авторитет и се што ќе ни сервираат ние треба да прифатиме, здраво за готово. Така е нели? А милионите слики, видеа, изјави и други документи поврзани со вонземјани и нивните посети на нашата планета се монтажи, лаги, бесмислици... Па зарем сега уште и да веруваме дека Наса со една единствена фотографија сака да ни покаже дека постои живот на Марс?
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
NASA прво нека се качи на месечината па после нека прави муабети за вонземјани, а јас на сликите и видеата ќе почнам да им верувам кога ке објават некој вонземјанин со неантропогена градба. А за тоа дали постојат или не мојот потпис мислам дека доволно кажува
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
Hitno u skrivnica

neznam za vas am jas seriozno si ja sfativ rabotava, eve sea se snabduvam so dovolni kolicestva na voda brasno pecenica, vino i rakija i begam u skrivnica sekoj moment moze da ne napadnat posto ocigledno gi otkrivme deka postojat. I nemojte posle da kazete deka ne sum ve predupredil
p.s. i kompjuterot si go nosam :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно