• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Наредна верзија на Windows: 7

Статус
Затворена за нови мислења.

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Microsoft планира наредната верзија на Windows оперативниот систем, едноставно именувана како "Windows 7", да биде пуштена во продажба за околу 3 години.

Овие информации беа објавени на конференција на компанијата. Иако беа објавени малку детали, наредната верзија на Windows оперативниот систем ќе биде еден од обидите за Microsoft да постави по предвидлив распоред на објавување на нови верзии на оперативниот систем.

Како и Vista, оперативниот систем "7" (претходно познат под името "Vienna" ќе биде понуден во корисничка и бизнис верзија, паралелно во 32 битна и 64 битна верзија. Нареден чекор во агендата на Microsoft е Service Pack 1 за Windows Vista кој се очекува да биде објавен во втората половина од оваа година.


Извор:Кајгана
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
ma super si e Vistata...(ushte ova stvarno da go mislev)
samo da se napravi update...u XP :))
inache nemoj da mislite deka i ovoj noviot sho go najavuvaat ke bide perfekten...
ja se kladam deka ke bara zver mashina...ke bide so bugovi...site pak ke cekaat zakrpi...pa mislam Microsoft e u pitanje...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.295
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно