Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нарачување од Taobao

aleksuperior

On your way to fame
6 декември 2012
679
956
Поздрав форумџии,

Сакам да нарачам специфичен процесор што го има само на оваа страна, на друго место не сум го пронашол.

По препораки од пребарување, гледам дека други луѓе нарачувале со некои препродавачи на Taobao - како Superbuy, CSS, и други.

Дали некој има искуство со нарачување на тој начин или директно од Taobao?

28d0da805833baa3e53e55c9e7c92880.jpg
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
398
284
Поздрав форумџии,

Сакам да нарачам специфичен процесор што го има само на оваа страна, на друго место не сум го пронашол.

По препораки од пребарување, гледам дека други луѓе нарачувале со некои препродавачи на Taobao - како Superbuy, CSS, и други.

Дали некој има искуство со нарачување на тој начин или директно од Taobao?

28d0da805833baa3e53e55c9e7c92880.jpg
Отвори на Таобао акаунт.
Пиши му на продавачот, 80% од продавачите продаваат и на Алиекспрес/Алибаба.
Јас купив ласер за цнц од продавач на Таобао. Ми побара број, ми се јави на вацап, се договоривме, ми пушти линк за уплата (интересно е тоа што беше уплата на Banggood, (производ со иста вредност) и за 2 недели ми пристигна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.780
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно