Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нарачки од asos.com

mimica

Gaining Experience
15 декември 2010
128
70
Здраво дечки имам едно прашање. Дали некој нарачува од asos.com?
Јас често нарачувам но последен пат кога сакав пишуваше дека не испорачуваат до Македонија (а сум имала многу нарачки претходно).
Еве месец дена од тогаш се обидувам но ист се случува. На Чат ми одговараат генерички без конкретно решение, ми викаат исчисти кеш дрн дрн. Дали некој од вас успеал да порача нешто во последниве месец дена или не ставиле на црна листа и они... а баш се наоѓаа добри зделки.

Поздрав.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.141
4.132
Скопје
hackitfree.github.io
Здраво дечки имам едно прашање. Дали некој нарачува од asos.com?
Јас често нарачувам но последен пат кога сакав пишуваше дека не испорачуваат до Македонија (а сум имала многу нарачки претходно).
Еве месец дена од тогаш се обидувам но ист се случува. На Чат ми одговараат генерички без конкретно решение, ми викаат исчисти кеш дрн дрн. Дали некој од вас успеал да порача нешто во последниве месец дена или не ставиле на црна листа и они... а баш се наоѓаа добри зделки.

Поздрав.
Првпат ја отварам странава ама воодушевен сум од изборот. Добар вкус Мимице (y)
Некој од модераториве да ти помогне за пристап на страница апелирам..
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.100
704
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Здраво дечки имам едно прашање. Дали некој нарачува од asos.com?
Јас често нарачувам но последен пат кога сакав пишуваше дека не испорачуваат до Македонија (а сум имала многу нарачки претходно).
Еве месец дена од тогаш се обидувам но ист се случува. На Чат ми одговараат генерички без конкретно решение, ми викаат исчисти кеш дрн дрн. Дали некој од вас успеал да порача нешто во последниве месец дена или не ставиле на црна листа и они... а баш се наоѓаа добри зделки.

Поздрав.
Имаат апликација мислам, пробај од апликацијата?
 

mIT18

Intern
12 јули 2022
21
16
Јас сега направив акаунт за да проверам, се е во ред, шипинг 11 евра. Да пробаш со нов акаунт ?
 

mimica

Gaining Experience
15 декември 2010
128
70
Пробано и со апликација и со нов акаунт. После checkout добивам ова:
Screenshot_1.jpg

Пробано на различна адреса, на различен град, ништо не проаѓа, па од тука помислив дека е проблем на цела држава а не само кај мене
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.100
704
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Пробано и со апликација и со нов акаунт. После checkout добивам ова:
Погледнете го атачментот 118038

Пробано на различна адреса, на различен град, ништо не проаѓа, па од тука помислив дека е проблем на цела држава а не само кај мене
А кој postcode го внесуваш?
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
942
2.531
Пробано и со апликација и со нов акаунт. После checkout добивам ова:
Погледнете го атачментот 118038

Пробано на различна адреса, на различен град, ништо не проаѓа, па од тука помислив дека е проблем на цела држава а не само кај мене
Некои сајтови знаат за одредени продукти од понудата да ми даваат таква рестрикција, не доставуваме до таму. Ај провери со ташнава, имаат желба да ми ја пратат :)

 

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
1.065
943
Како што знам Asos тргна шипинг за Македонија бидејќи мн пратки не стигаа до корисниците односно беа крадени од Пошти кај нас.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.141
4.132
Скопје
hackitfree.github.io
Како што знам Asos тргна шипинг за Македонија бидејќи мн пратки не стигаа до корисниците односно беа крадени од Пошти кај нас.
Е значи најбољи сме ако ова е вистина :oops:
Мислењето е автоматски споено:

Убави продукти -ниски цени - 15% попуст за нов муштерија - фри шиппинг за порачки над 60е - овие супер биле бе (y)
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
373
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 14400F & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
Gigabyte B760M DS3H DDR4
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 980 PRO 1TB & 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model O 2 PRO 1K
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 11 Pro
Одредени продавници нудат интернационална достава до одредена тежина на пакетот за испорака. Пробај стави во кошничка „полесен“ производ и види дали ќе добиеш квота за достава.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.221
31.998
roka.mk
Не може да се направи нарачка Потврдувам.
Ако се најавите и внесете македониски податоци со адреса со се, ќе ви искочи popup-от од погоре.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.310
3.024
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Како што знам Asos тргна шипинг за Македонија бидејќи мн пратки не стигаа до корисниците односно беа крадени од Пошти кај нас.
Е значи најбољи сме ако ова е вистина :oops:
Следените пратки мислам дека се безбедни, од тие што не се следени се случува од време на време да се „изгуби“ некоја. Воедно ако некој види поштар со TIE Fighter vs. X-Wing маичка нека ми го опише во ПП :whistle:
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.540
2.507
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.021
1.887
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Нарачував и јас 2018-2019та, после тоа нешто зголемија цена на шипинг, а претходно беше као „се над 35$ е бесплатно“. Инаку убава роба имаат, малце така подруг стил за оние кои носат (за жени е топ). Сега гледам за тренерки некои кои сум ги зел за брат ми: сум платил поштарина од 3$, а другата пратка што е над 33$ доставата е бесплатна.
1666371447489.png
 

pacerMK

Gaining Experience
28 декември 2015
126
172
Ohrid
Сум порачал, достава прават преку дхл. Е сеа во зависност од износот на нарачката, со самото тоа што ви е испратена преку дхл ви следи царина на истата. Мене за нарачка од 120 долари ми побараа 5800 денари царина, дхл услуги и спроведување на истите.
Баш поради овие глупости, истата им кажав да ја вратат.
Така да внимавајте.

Инаку да, се наоѓаат доста добри парчиња за добра цена.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно