• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нарачка на s7 edge

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Здраво
Од каде можам да купам нов samsung s7 edge blue coral G935F?
Дали може преку ebay?
Наши половни не се исплатат.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,827
9,254
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Неможеш нов да купиш ако е 5 год. стар модел. И да не е отворен и користен, пак е стар 5 години, со 5 години стара батерија. Побарај на ebay ама како што гледам повеќето се verizon/AT&T гледај да не пазариш заклучен.

ps. пробај друг OTG адаптер пред да купуваш телефон... ти кажав во другата тема можда имаш конвертор кој работи на некои мобилни, а ти треба адаптер. А50 работи со OTG адаптер од лично искуство.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,353
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно