1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Направив нов филм - сакам критики

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од zdravkovskii, 3 Септември 2019.

 1. tonidn

  tonidn
  Intern

  28
  19
  13 Март 2016
  Машко
  Ретко знае да ми падне у очи некоја наша продукција, поготово краток филм али ова е баш добро склопено. Актерот е одличен, супер си излгуми а и како лик е доста комичен, онака баш му одговара турбанот на фацата. Нараторот е ок доколку си сакал баш да го скине Дон ЛаФонтејн но како што пишаа и погоре фалат нијанси, подобра глума да ги продаде комичните сцени. Има чоекот длабок глас за трејлер од 90ти или некоја реклама на радио мада у оваа ситуација треба баш voice актер.

  Колор грејдингот искрено не ми смета, и покрај тоа што orange/teal е демек у аут. Ако ништо друго барем кај пустинскит амбиент може да пројде. Ете и Mad Max: Fury Road е таков и ретко кој му најде мана за грејдингот и покрај тоа што 15год уназад orange/teal е форсиран у Холивуд. Со тек на време експериментирај со различни колор комбинации но само како надополнување на амбиентот и приказната, јас не би се замарал со трендови.

  Искрено не ме интересира колкав бил буџетот за снимање. И според мене не треба да се земе в предвид при коментирање на филмот. Го изглеав ко рендом да ми улетал на ЈуТјуб и небитно ми е дали бил снимен за 150е илк 15 000 е. Обичен гледач не го интересира тоа, нит буџет ни колкав бил тимот, битен е крајниот резултат.
   
  На Трајче Дрварчето, Krkac, DaVoRkNe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,901
  26,234
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,467
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Широксокак
   
  Psycore, Трајче Дрварчето, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  фала ти многу за конструктивноста, освен се согласувам со cè што кажа, друг коментар немам

  близу рудникот на РЕК, ископина за земја е. Баш се плашев дека сите ќе ги забележат трагите од багер на неколку наврати, ама добро е!

  можам да разберам зошто си се препознал :D
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dimitar535

  Dimitar535
  Intern

  35
  29
  16 Јули 2016
  Машко
  Одлично сработено браво.
  Гласано ;)
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Луѓе, филмов стигна на 4та страница за 1 ден без никаква промоција. (освен тука и фејсбук)

  Дали има некој да ме посоветува, дали да го промовирам, како и каде? Освен стандард да пратам емаил по порталиве.

  EDIT:

  Не било без промоција, другар мој им го пратил на мотика
   
  Последна промена: 4 Септември 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Одлично.

  Еве од аспект на гледач, без технички драпаници:
  Ми се допаѓа и се изнасмеав и покрај тоа што го знам вицот од порано :))

  Бравос!
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
  Од виц до филм. Да видевме дали го закопа знакот, подобар крај ќе беше
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Исто помислив од прва, сепак - оставање нешто да те копка после гледањето на еден филм има поголема тежина од 100-процентен сигурен крај :)
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  веќе имаме снимено и друг крај, ама не го береше во 3 минути. Како што пишав погоре - во план сум да го ре-монтирам месецов за друг фестивал :D
   
  На Oktar и Oliver! им се допаѓа ова.
 11. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Извршен продуцент да не беше Мене Немебере од Зимбабве? :)))
   
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  :D абе камерманот ни беше од Јапан, затоа. Манеќи Даснима, ако го знајш
   
  На Oliver! му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ами, како да не го знам. Од Манеќи браќата тој помрзливиот :))))
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stormce

  stormce
  Intern

  50
  21
  8 Февруари 2018
  Машко
  Одлично и гласано :)
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
 16. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Дечки, филмов го пративме на уште еден натпревар. Не е од толку голем ранг, но би ни значело ако тие што го бендисаа ни го дадат својот глас.
  Одзема нецела минута и се гласа преку ФБ.

  Ова е линкот.

  Ви благодарам многу!
   
  Speedster, artweb, skopje_mkd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  360
  190
  5 Февруари 2016
  гласано ! Среќно !
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Гласав, и споделив линк на 3 големи ФБ фан страни и твитер.
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Фала многу!
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  643
  824
  25 Февруари 2016
  Машко
  Гласано.
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Гласано!
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,216
  1 Септември 2011
  Машко
  Гласано


  Votes: 46
  Thanks for voting! Share this film with your friends on Facebook and Twitter now!
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...