• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Направи своја игра...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77


ChallengeYou.com е онлајн здружение за навистина креативни луѓе. Веб сајтот ви дава
алатки кои што ви се потребни за брзо и лесно да креирате забавни,онлајн игри кои што може
да ги играте со вашата фамилија,пријатели,и други членови.Може да го трошите времето
играјќи игра на некој член,давање коментари,гласање или пак може да си направите и ваши.
Исто така може и да ги ставите вашите игри,на вашиот веб сајт или блог.

Линк : www.challengeyou.com
Оценка : ( 4 )
Јазик : Англиски
Дизајн : Добар
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно