• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Направете ваш постер!

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Има уште поедноставен начин :) Го принташ на голема хартија и зимаш сам да го виткаш, го оставаш да отседи ден два така под некоја дебела книга и ОП :)
Него шала на страна, интересно е :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,755
Мислења
831,861
Членови
28,728
Најнов член
anaa28_
На врв Дно