• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Напојување DeepCool DA500-M

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,541
2,538
Ми треба проценка на напојувањето, па ќе оди на продажба. Го продавам чисто зошто зедов ново пред некое време, па ова ми стои во фиока.

Точниот модел е DeepCool DA500-M, 500W, 80+ Bronze рејтинг, semi-modular.

Од она малку што го користев, прилично е тивко, дури и кога е оптоварено.

Го добив како дел од конфигурација, и во тие 3-4 месеци што го користев, работеше без никаков проблем. Единствена забелешка е што On/Off копчето е заглавено во On позицијата, така го добив. Освен тоа е во супер состојба. Фотографии подолу.

20201120_134724.jpg

20201120_134730.jpg

20201120_134739.jpg

20201120_134749.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,921
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно