• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Наплата со картичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bon_ton

Intern
27 ноември 2016
23
3
Здраво,

Имам некои клиенти од Facebook кој понекогаш бараат некоја Photoshop услуга. Прашањево ми е, како освен преку Paypal, може да им наплатам? Да ми плаќаат со картичка по можност да не треба да се регистрираат на некој сајт.

Дали има таков сервис кој е достапен и за Македонија што можам да го поврзам со Wordpress (Woocommerce)?
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,308
1,394
127.0.0.1
petrov.mk
Сако ако си фирма, можеш да врзиш касис. Друг начин не гледам, дека се работи за од страна. Продолжи си со пејпал/пајза и сл.
 

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
140
85
deejay.blog.hr
Здраво,

Имам некои клиенти од Facebook кој понекогаш бараат некоја Photoshop услуга. Прашањево ми е, како освен преку Paypal, може да им наплатам? Да ми плаќаат со картичка по можност да не треба да се регистрираат на некој сајт.

Дали има таков сервис кој е достапен и за Македонија што можам да го поврзам со Wordpress (Woocommerce)?
Без веб страна...

Чекори:
1. Payoneer.
2. Креираш фактура, и им ја праќаш.
3. Плаќаат со картичка.
4. Ги трошиш парите на што ти душа сака.
5. Ми праќаш $10 во знак на благодарност за инфо-то. (optional)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bon_ton

Intern
27 ноември 2016
23
3
Без веб страна...

Чекори:
1. Payoneer.
2. Креираш фактура, и им ја праќаш.
3. Плаќаат со картичка.
4. Ги трошиш парите на што ти душа сака.
5. Ми праќаш $10 во знак на благодарност за инфо-то. (optional)
Фала на инфото(користам Payoneer) и го практикувам. Но доколку е некоја ситница, и треба да наплатам помалку од $20, тогаш не знам што да користам.

Некои сервиси за со веб страна?
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
652
399
Направи некој сајт за услугите твои и аплицирај на 2checkout.com - дозволено е Македонија и можеш со Пејонир да поврзеш. Има плагини за WooCommerce и 2checkout. Пази кој бизнис се твоите услуги и дали ќе ти го прифатат. Може од прва ќе ти го прифатат ама после ќе им текне на рандом ден дека твојот бизнис спаѓа во некоја забранета категорија. Ова често се случува за дропшипинг.
Prohibited Product List | Policies | 2Checkout
Не е потребно фирма
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,356
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно