1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Нано станица ЛокоМ5 5ГХз

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од zlaki, 23 Април 2012.

1. zlaki

zlaki
    Гостин

Ми треба информација за NanoStation Loco M5 5GHz.Ја поседувам истата и користам интернет преку истата поврзан со кабел .Сакам да се откажам од дава4от на услуга на интернет со што и истата Нано станица ми останува во моја сопственост.Не ми е јасно дали можам да се приклучам на интернет затоа што ми е кажано дека не можам да се поврзам на друг интернет безжичен освен само ако иетиот користи 5Гхз,односно треба да имам послаба станица од 2,2Гхз со што ќе ги гледам сите мрежи и ќе можам да бирам кај кого сакам да се пријавам за користење на интернет.Дали со 2,2 Гхз ке можам да се поврзам на други мрежи која ќе ги пронајде станицата?Која ми е користа од 5Гхз во разлика од послабата 2,2 Гхз.Која е предноста помеѓу овие две Нано станици.Не можам да се одлучам која да ја задржам.Живеам во близина на школо каде поголем дел од комшиите го користат интернетот на школото со помош на нивните рутери.Ми треба совет дали да го задржам од 5Гхз или да го земам послабиот од 2.2.Кои се предностите на едниот или другиот?

2. mindhunter

mindhunter
    Intern

6
    0
    18 Декември 2009
    Машко
    System & Network Administrator
    Kolku sto znam od moe dosegasno iskustvo nano loco M5 raboti samo so oprema od ubiquti networks,so znaci nema da ti koristi kako outdoor wifi antena

3. zlaki

zlaki
    Гостин

uspeav da go prodadam od 5 Ghz.Ne bi mi koristel za nisto.Resiv slucajot i sega sum korisnik na ONE.

На mindhunter му/ѝ се допаѓа ова.
  4. smole

smole
    Unstoppable

3,073
    3,539
    18 Април 2007
    Од каде можам да купав вакви, и има ли некој кај нас што ги мести?

Сподели

Вчитување...