1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Налепници за тастатура

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од marv, 30 Декември 2009.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Значи ми требаат налепници за на копчињата на лаптопот, пошто е некој маџарски стандард и ме нервира што треба на памет да ги памтам копчињата кај беа, а плус е и QWERTZ а не QWERTY како што сме повеќето навикнати. На пример на местото за 0 е напишано она О со две точки, на Ч е Е со црта исл.

  Сте виделе ли нешто вакво низ градов.......
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Е да де, низ градов...... Добро низ Скопје, извинете сите што не бев прецизен .
   
 4. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  @ marv и јас користам иста таква тастатура и да ти кажам искрено за недела 2 се навикнеш и не ти претставуваат проблем ...
   
 5. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Можам да ти ги направам на Cutter машина само што сум на одмор до 10 ти.Ако не ти се брза ќе завршиме работа.
   
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 7. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ма какво навикнуење бре.... нема шанси... плус и децава се бунат многу...

  Се снајдов најдов на интернет... За 500 ден со се shiping 5 комада и тоа англиски и македонски.... топ баш тоа што ми требаше дури и повеќе.
   
 8. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Ќе може URL oд страната преку која ги порача? И јас сум заинтересиран.
   
 9. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...