• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најубаво чоколадо или благо

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,451
8,567
Скопје
Дечки, дечки, дечки, дечки...
Кое ви е најубавото благо или чоколадо?
За мене е Мориц. Ги донесоа во КАМ. Изминативе години ги носат во КАМ, Стокомак, Рептил, само овој период, декември/јануари.
viber_image_2020-12-04_18-08-37.jpg
Купете си и заБЛАГОдарете ми се подоцна.
Не се ни нешто скапи, 200 грама 69 денари
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,012
3,451
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
За мене лично, линдт темната чоколада ми е најубава. Обични чоколади многу помалку јадам, пошто гледам да е со шо помалку шеќер, и затоа темни земам. Ако не најдам линдт тогаш мистика темна земам. Али ќе ги пробам и овие по твоја препорака :)
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,520
857
Едно време имаше Милка чоколада ама темна со чили уф уф ,за жал веќе немаат или не произведуваат не знам шо сепак за мене е вкусно и најважно децата не се да земат бидејќи знаете претераа со благо

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,479
4,111
За мене лично, линдт темната чоколада ми е најубава. Обични чоколади многу помалку јадам, пошто гледам да е со шо помалку шеќер, и затоа темни земам. Ако не најдам линдт тогаш мистика темна земам. Али ќе ги пробам и овие по твоја препорака :)
+1
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,325
Оваа среднава ми е омилена, а генерално повеќето од Choceur. Мислам дека се ALDI-брендирани чоколади, ама немам ништо подобро пробано со години. Totally worth the try. Особено пред тазе мелено турско горко кафе. Ми останаа уште две-три од неа, па кој имат „иштаф“ ќе му пратам по карго. :ROFLMAO:
 

Атачменти

 • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,212
4,417
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Дечки, дечки, дечки, дечки...
Кое ви е најубавото благо или чоколадо?
За мене е Мориц. Ги донесоа во КАМ. Изминативе години ги носат во КАМ, Стокомак, Рептил, само овој период, декември/јануари.
Погледнете го атачментот 94355
Купете си и заБЛАГОдарете ми се подоцна.
Не се ни нешто скапи, 200 грама 69 денари
Решив денес да поминам до Кам да ги пробам, и нормално, ете го Марфи на дело: нема...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,451
8,567
Скопје

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
428
1,090
Решив денес да поминам до Кам да ги пробам, и нормално, ете го Марфи на дело: нема...
И ја не ги најдов минатиот пат, ама денес ги начекав во Аеродром :)

Едит: Ако ти е поблиску од Влае, пројди од тука ;)
 
Последна промена:

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,212
4,417
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Имам неотворено пакетче, да ти го чувам? Помини до Влае :D Сериозен сум.
И ја не ги најдов минатиот пат, ама денес ги начекав во Аеродром :)

Едит: Ако ти е поблиску од Влае, пројди од тука ;)
Wow. Трогнат сум и благодарен. Навистина. :) Сепак меракот нема цена, а кај нас се вели: понуден како почестен. Ќе пошпартам по другиве сигурно ќе ги начекам. Инаку девојчето на каса ми рече дека биле налик на ледени коцки...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,451
8,567
Скопје
Инаку девојчето на каса ми рече дека биле налик на ледени коцки...
Вкусот им е различен. Ептен се добро направени, се топат во уста, осеќаш разни вкусови... врв се.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,451
8,567
Скопје
Фала Богу некој значително да ми ги пофали. Обично ми викаат „ништо посебно“ па дури и „не ми се свиѓаат“.
Јас знам (благодарение на Лилјана Поповиќ) дека de gustibus non est disputandum, но...
Мислам дека го купив 10-тото пакување месецов...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,738
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
За мене лично, линдт темната чоколада ми е најубава. Обични чоколади многу помалку јадам, пошто гледам да е со шо помалку шеќер, и затоа темни земам. Ако не најдам линдт тогаш мистика темна земам. Али ќе ги пробам и овие по твоја препорака :)
Интересно, а ако има палмина маст (95% имаат) јадеш?
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
444
589
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
 • Уау
Реакции: Avid
 • Ја почнал/а темата
 • #22

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,451
8,567
Скопје
Тие што така викат се навлечени на Фонтана ледени коцки. :D :D :D

Хаха, не мора да значи. И мене ледената од секогаш ми била врв, ама и Мориц ми се врв. Не значи дека ако едното го сакаш другото треба да го хејташ :D

Благодариме.
Си купив 9 пакетчиња вчера :)
И после @Banjifiko нема да може да најде, па нема...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,657
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно