• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најскапиот лаптоп на светот!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
А сега да го претставиме без конкуренција најскапиот лаптоп што воопшто е направен.
Тоа е лаптопот направен од фирмата Luvaglio која има седиште во Лондон.
Оваа фирма произведува екстремно скапи електронски уреди како мобилни телефони, лаптопи и многу други работи кои имаат уникатен дизајн, и се наменети исклучиво за светската елита односно за милионерите и милијардерите.
Во врска со неговите спецификации скоро ништо не се знае (доколку некој од вас го купи нека каже :D )
Тоа што се знае за него е следново: има Blu-ray драјв, екран кој сам се чисти, копчето за вклучување/исклучување e украсено со дијаманти, 17 widescreen екран, 128GB HDD...
Сигурно ве интересира цената нели ???
Неговата цена верувале или не е неверојатни 1 милион долари.
За да ја посетите неговата официјална веб страна http://www.luvaglio.com ќе треба предходно да имате закажано.
Подолу имате неколку фотки на кои можете да видите како изгледа ;)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Laptopov e bonbonce ali cenata mu e isto dobra.Naj cudnata rabota e toa sto moras da zakazes termin da ja posetis stranicata.Postojat poveke kompanii koi izrabotuvaat ogen skapi raboti(telefoni,televizori,pc) pa mozes da ja posetis stranicata bez problem.Inace laptopov e nema sto.Koga bi imal nesto kako toa,barem slicno...Teska rabota.Super PC
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
normalno deka e eftin:)) uste da imame pari da go kupime. Aj da dajme po nekoj denar pa mozi ke soberime za nekoja godina:)) Eve jas davam 100 dolari. Prodolzi ne vrakaj:))
 
D

DimitarMK

Гостин
еве и ја давам 100 долари...плодолжи не враќај

стварно лап-топчево е бонбона ама со оглед на цената само доналд трамп и тие што се на негово ниво би го купиле..мислам 1 милион долари на лап-топ ???нема шанси !!!
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Na site PC-a im mine vremeto, ostaruvaat i se pojavuvaat pojaki. I na ova PC ke mu pomine vremeto ako ima dijamanti sam mu se cisti ekranot i cini edna vrekja pari
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Za 1 milion dolari ke si napravam super kompjuter.Ke imam eden od najakite kompjuteri vo Evropa
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Pomodarstvoto gi pusta svoite korenja i vo IT... za zal za nas, a za sreka na bogatite
Zasto taka zboris direktore neli ke se stremevme da go napraime prviot milion do 35 ? :D Iskreno mislam deka statusni simboli mora da postojat vo sekoja bransa pa i vo IT . Zosto samo Ferrari Enzo da kosta 1 milion evra i da go imaat samo 2500 luge na svetot neka ima i mobilen i laptop takov :D ( sea za sea nema da mozame da si go dozvolime ama koj znae mladi sme :DDD )
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Zasto taka zboris direktore neli ke se stremevme da go napraime prviot milion do 35 ? :D Iskreno mislam deka statusni simboli mora da postojat vo sekoja bransa pa i vo IT . Zosto samo Ferrari Enzo da kosta 1 milion evra i da go imaat samo 2500 luge na svetot neka ima i mobilen i laptop takov :D ( sea za sea nema da mozame da si go dozvolime ama koj znae mladi sme :DDD )
Ke go napravime, samo nemam namera za lap-top da go potrosam :LOL:

Mora da ima takvi uredi i mobilni(veke ima) i monitori ...

zamisli USB flash, 8 GB, so dijamanti i od platina....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,597
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно