1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најповолни дилерски цени на компјутери и галантерија за компјутери во Скопје

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од kompjuteri, 19 Април 2012.

 1. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Здраво јас сум нов член на форумов, ме интересира каде во Скопје можам да најдам најефтини и квалитетни компјутери, компјутерски делови и галантерија. Сбориме за дилерски цени на големо.
   
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Добредојде, прво и основно за да добиеш дилерски статус во било кој од нашиве фирми треба да направиш нарачка од 500 до 1500 евра во делови, значи тука не спагаат цели склопени конфигурации туку делови од различен тип. Доколку си заинтересиран побарај ме ке направиме муабет можам да ти помогнам околу тоа
   
 3. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Друже за тоа се знам, сакам да отворам продавница за компјутери и галантерија. За тоа барам таква фирма
   
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  i mene mi interesira ova so dilerski ceni,posto ke zemam delovi,nad 500 evra sigurno pa bi doslo dobro so namaleni ceni
   
 5. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Бев во сет и они бараат 1500 евра
  Анхоч околу 500 евра мислам
  и другите исти цени
   
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010
  Мислам дека во Нико беше 400 евра месечно, а можеш да прашаш и во Конико.
   
 7. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Сакас нешто продавница да отвараш или лично за тебе?

  Нико се тапа повеќето од прозводите ги зима од други фирми
   
  На DJAMBAZ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  mislam ponatamu ducan,ama za sega licno za mene mi treba
   
 9. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Барам фирми кои се главни увозници на 99% од прозводите кои ги имаат, и кои што не и се толку познати на јавноста, а големите продавници за компјутери и др. соработуваат со нив.

  Сакаш да земеш делови за еден компјутер, полеќе компјутери или сакаш галантерија?
   
 10. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,607
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Гледај преку Анхоч да ја земаш повеќето од робата, пошо се најпрофесионална фирма, имаат убави цени, а и ќе немаш никаков проблем за сервис и слично со нив.
  Исто така и од Мебиус и ТДК може да добиеш поволни дилерски цени со едноставно склучување на договор.

  Тогаш мислам ќе ти требаат Паком, RHS, Amaco...
   
 11. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  za eden samo,posto pravam nova konfiguracija za mene
   
 12. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  За еден компјутер никој нема да ти даде дилерски статус.
  Најдобро да си најдеш некој пријател што има дилерски статус по фирмиве, па преку него да земеш

  Повеќето од овие ги знам.
  Ако знаеш уште некои, ако може да ми ги кажеш
   
 13. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  e uste da imav takov prijatel dobro bi doslo....
   
 14. IVS

  IVS
  Баниран/a

  144
  57
  29 Јуни 2011
 15. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Niko kompjuteri ti se glavni uvoznici na LG, kako i da e iam mnogu loso mislenje za niv
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  562
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  За LG мислам дека ти се увозници РиверСофт. Нико се за MSI; Thermaltake; ViewSonic... А и не се толку лоши... Можеш да си ја пробаш среќата :)
   
 17. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Прашајте некој што работел во НИКО компјутери да ви каже он што мислење има за нив и да ви каже све што се работи таму и колку само ги лажат муштериите.

  ако не се брзаш можеш малце да почекаш ќе се најде некој

  Сите имаат лошо мислење за НИКО, дури и вработените
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  ke pocekam,toa e najmal problem :)
   
 19. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Зависи што сакаш да продаваш. Ако сакаш галантерија, имаш фирми кои се бафтаат со ефтината роба... пластикарија да ја наречеме. Ако сакаш скапа опрема, тогаш немаш голем избор. Ограничен си на 3-4 фирми.
   
 20. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Нормално квалитетна роба
   
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,476
  7,467
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Anhoch (Амако нет) би ти биле добар партнер ако успееш да добиеш статус на дилер таму. Незнам кои се условите.
   
 22. kompjuteri

  kompjuteri
  Intern

  9
  2
  19 Април 2012
  Машко
  Ви благодарам на сите за информациите.
  Доколку уште некој знае нешто во врска со темата нека пише.
  Поздрав
   
 23. PsyShadow

  PsyShadow
  Intern

  74
  1
  9 Април 2007
  Nekoja dobra firma za kompjuterska galanterija?
   
Слични теми
 1. KalEl
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,164
 2. psyside
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,506
 3. Enigma
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  682
Вчитување...

Сподели

Вчитување...