• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најпосакувани игри во 2013

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Што викате за новите dx11 цицки на Lara Croft?
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro

IgorB

Intern
27 октомври 2011
52
22
Кој си е тестер си ги игра:
Red Orchestra 2: Rising Storm
Shootmania Storm Се плаќа инаку, ја како награда ја имам земено.


Ќе ги играм скоро сигурно (читај: ќе се симнуваат торенти) и се надевам дека ќе биде нешто од нив:
Star Wars 1313
Survarium (оваа не верувам дека ќе излезе 2013)
Warface (се надевам ќе има доста што да се игра)
Dark Souls II (мада ќе ја оплескаат)
Prey 2 (како не)


Ги оплескаа:
Aliens: Colonial Marines џубрина
DmC Devil May Cry
Crysis 3


Она што е фејл и треба да се хејта:
Dragon Age III: Inquisition
Lost Planet 3
Rainbow 6: Patriots
Splinter Cell: Blacklist
Battlefield 4 Место ова ја би 2042+1
Elder Scrolls Online
Thief (2013-14)
Ultima Forever: Quest of the Avatar
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
red orchestra 2 rising storm , солидно изгледа, како за прв поглед...shootmania storm uter shit :)
Друго, што иритира....Зашо да се хејта BF4,Thief,Lost Planet 3? Зашто уопште мора да се хејта нов производ...што треба да се очекува во продолжение, комплетно ист производ како предходниот дел? не разбирам каде е забавата, авантурата, ако се направи сценарио како и предходното...ако бил епик прв дел или втор дел, ако било забавно до јаја? така треба и да остане, а не да се прави копија од истото...тогаш не е ново. Никогаш не го разбирам тој дел, исто и за музика кога се збори...абе не е тоа што беше коа правеа битлси, стоунси, дип парпл, моторхедс или *уров кога *беше, не е тоа тоа, абе избацете се, *уров :) чмичење, кењање... А, во основа сите продолженија се исти, со абгрејд на топ ноч графички елементи now and there своевремено (има чат пат downgrade моменти како на пример crysis франчизата, ако се земе како пример, но единствено што го одвојува кецот со останатите делови е природата , дрвата поконкретно и водата до некој степен, остантите елементи/модели /текстури се инфериорни во однос на поновите делови). Процесот на развивање на сценаријата, интро, заплет, расплет..перипетиите....се исти со (r) знакче за секоја игра, буквално секоја игра со своите продолженија, изведбата е таа. Имам направено статистика, во принцип кењаат хард кор гејмери во генерална смисла поради тоа што треба да прават абгрејди на своите машини, анплејбл им се игрите и ништо не можат да видат од новиот допир на уметниците...мислам, онака, голема мистерија ми е...од една страна хејтаат графиката, а од друга страна ,изведбата на сценариото е комплетно иста а, ако немаш добра машинаа, играш без топ ноч графички елементи, со тоа практично ја добиваш истата игра како и предходниот дел со надградена приказна или приказна во тотално друга димензија со истите карактери, не разбирам за што уствари се кења.
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
Кој си е тестер си ги игра:
Red Orchestra 2: Rising Storm
Shootmania Storm Се плаќа инаку, ја како награда ја имам земено.


Ќе ги играм скоро сигурно (читај: ќе се симнуваат торенти) и се надевам дека ќе биде нешто од нив:
Star Wars 1313
Survarium (оваа не верувам дека ќе излезе 2013)
Warface (се надевам ќе има доста што да се игра)
Dark Souls II (мада ќе ја оплескаат)
Prey 2 (како не)


Ги оплескаа:
Aliens: Colonial Marines џубрина
DmC Devil May Cry
Crysis 3


Она што е фејл и треба да се хејта:
Dragon Age III: Inquisition
Lost Planet 3
Rainbow 6: Patriots
Splinter Cell: Blacklist
Battlefield 4 Место ова ја би 2042+1
Elder Scrolls Online
Thief (2013-14)
Ultima Forever: Quest of the Avatar

и јас исто ко prichina не се слогласувам со тебе за BF4, Thief, Elder Scrolls Online, Rainbow 6: Patriots, Splinter Cell: Blacklist, Dragon Age 3 Inquistion, според кои предиспозиции ти сметаш дека ке бидат фејл овие игри ? Јас од материјлаот од овие игри што видов досека сум задоволен а и не верувам дека ке ја оплескаат, не особено со овие игри што ги набројав погоре...и DmC според мене не разочара нималку, добро е што е нешто ново, а не како што кажа prichina


Што викате за новите dx11 цицки на Lara Croft?
има новата Tomb Raider и DX11 подршка ?

Точно, играта е тапа, ја тргам од листата. :)
Секој што прочитал дека користи Unreal Engine 3 очекува нешто вакво:

а уствари добива полоша графика од Doom 3 која е од 2004 година. Да не се разбереме погрешно, графиката на Doom 3 е одлична за тоа време, али денес е смешна. Е новава Aliens во 2013 година има по глупа графика од Doom 3 во 2004.

Нешто што најмногу ме нервира е кога некој се обидува да живее на стара слава, а морониве токму тоа се обидуваат да го направат. Играва нема допирна точка со онаа од 2010.
оваа нвоата Aliens: Colonial Marines мислам дека нема ништо заедничко со Aliens vs. Predator од 2010, AvP ја направија Rebelion, додека Aliens: Colonial Marines е од Gearbox Software, за кои незнам дали сте приметиле али само добри игри им се Borderlands во последните неколку години, ACM и новата Duke Nukem Forever се булшит :S
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,344
5,265
оваа нвоата Aliens: Colonial Marines мислам дека нема ништо заедничко со Aliens vs. Predator од 2010, AvP ја направија Rebelion, додека Aliens: Colonial Marines е од Gearbox Software, за кои незнам дали сте приметиле али само добри игри им се Borderlands во последните неколку години, ACM и новата Duke Nukem Forever се булшит :S
Го знам тоа, али играта ја обработува истата приказна.
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
Го знам тоа, али играта ја обработува истата приказна.
па веројатно нешто исто е во приказната, сепак во исти универзум се сместени, само оваа ACM мислам дека имаше многу проблеми со развојот ако се сеќавам, многу откажувања, ставање на чекање, одложувања и триста други ствари... искрено јас сакав да ја играм, али од толку негативни критики нема шанси да трошам време а богами и интернет сообракај на неа :D
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64

и оваа е најавена за оваа година

офтопик, PayDay The Heist добра е ? или да не трошам нет за джабе
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Sniper Ghost Warrior 2ката ја има на замунда. Викендов не ме виѓавате ^^
 

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
668
367
SimCity dali e mozno da bide kraknata zaso citam non stop konekcija bara :D
 
S

Sukhoi

Гостин
Чекам крак за SimCity 5(2013). Се шушка дека уште најмногу недела дена и ке излезе. Другата којашто ја чекам е Company of Heroes 2. И плус нешто успут ако ми се засвиѓа....
 

MarkoHF

Practice makes perfect
30 септември 2008
847
1,117
Скопје - Кисела Вода
MarkoHF's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3570k w/ Corsair H100
Motherboard
Gigabyte Z77X-UD3H
Storage
Samsung 840 EVO / Western Digital 1TB EZEX
PSU
Gigabyte ODIN 700W
RAM
8GB Kingston HyperX Beast
Video card
Intel HD 4000
Case
Corsair Air 540
Mouse
Microsoft Sidewinder X8
Keyboard
Microsoft Sidewinder X6
Audio
AKG MK212
Monitor
Samsung S22B300H
OS
Windows 7 Ultimate 64-Bit
Tomb Rider саат време се мучев кај волцине, и пак не ја поминав, мн глупо со стрелата.
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,213
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно