1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најомилен лик од игра

Дискусија во форумот 'Игри' започната од d_yor8, 25 Јануари 2013.

 1. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  Насловот на темата се кажува, значи, кој ви е најомилен лик, карактер, кој ви оставил најголем впечаток најмногу од сите карактери во сите игри кои што сте ги играле

  Пожелно е со карактерот да постирате и слика негова и да кажете од која игра е

  Мој најомилен е Prince Arthas Menethil (Warcraft 3) :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  theMAD, gokica и на psyside им се допаѓа ова.
 2. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Sylvanas Windrunner без размислување. Би ја женел.
   
  На theMAD и d_yor8 им се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,588
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Gordon Freeman
   
  На masterficx, Dux, G4M3R и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,139
  592
  2 ноември 2012
  Тарзан
   
  На d_yor8 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,440
  864
  1 Април 2012
  Машко
  Ryze- league of legends :D

  [​IMG]

  исто може и Taric ама само со овој скин :D

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На d_yor8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Од машките ликови Manny Calavera:
  [​IMG]

  Од женските ликови секако Lara Croft :kiss::inlove::kiss:
  [​IMG]
   
  theMAD, d_yor8 и на Kajsibebraat им се допаѓа ова.
 7. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Modernwarfare247_09_1920x1200.jpg Најмногу ради фризот...
   
  На theMAD и d_yor8 им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  [​IMG]
   
 9. Karamba

  Karamba
  Gaining Experience

  154
  136
  5 Јуни 2012
  Машко
 10. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Понекогаш покрај овие прашања се осеќам ко да се наоѓам во The Big bang theory. Кој лик си ти (предпоследна епизода од втора сезона). :D

  Инаку, сајбириа.

  [​IMG]

  Додека го пишувам постов ме фати носталгија за играва. Ќе ја спуштам деновиве.
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,450
  1,025
  8 Декември 2009
  Мај френд.. Виктор Резнов
  [​IMG]
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Raziel -Soul Reaver

  [​IMG]
   
  На Roncic му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  На ImTheDude, Kajsibebraat, windows8 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 14. duleee

  duleee
  Gaining Experience

  111
  51
  4 Јуни 2010
  Машко
  Весел карактер во секој случај.
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,117
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Се разбира

  [​IMG]
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MachineGunMan

  MachineGunMan
  Баниран/a

  228
  125
  12 Јануари 2013
  Машко
  You've been brainwashed.
   
 17. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  [​IMG]
  Niko Belic - GTA IV
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 18. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Уф... јас имам повеќе омилени па ке ги ставм топ 3 според мене

  Niko Belic= GTA IV
  [​IMG]

  Ezio Auditore- Assassin's Creed II
  [​IMG]

  and this little guy :D
  Mario
  [​IMG]

  други тука би ги спомнал Lara Croft-Tomb Raider, Kratos- God of War ( стварно добар дизајн има ликот), Illidan Stormrage-Warcraft,Solid Snake и уште многу други :D
   
  На d_yor8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  586
  340
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Kratos kratos_god_of_war_iii-wallpaper-1920x1080.jpg God of War
   
  На dramallama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Voldermort

  Voldermort
  Баниран/a

  53
  14
  24 Декември 2012
  Машко
  терориста
 21. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
 22. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  501
  444
  26 Јуни 2012
  Машко
  PoP:WW-Тhe Prince
  [​IMG]

  Half Life-Gordon Freeman
  [​IMG]

  Женка исто од принцот од персија:D-Kaileena
  [​IMG]
   
 23. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  мал упдејт :D го заборавив овој мадафакер

  Dante - Devil May Cry
  [​IMG]
   
 24. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,440
  864
  1 Април 2012
  Машко
  и јас заборавив еден :D

  Altair - Assassin's Creed[​IMG]
   
 25. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,580
 2. daceee90
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,336
 3. paloski.marko
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,402
 4. Јован
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,019
 5. CyberMKD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,188
Вчитување...

Сподели

Вчитување...