1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Од очигледни причини немам линк до сајт, ама ми излезе пост од Нексио на Instagram дека донеле EVGA графички.

  Login • Instagram
   
  bobipp, Tegla, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  300
  238
  17 Јануари 2013
  Машко
  2060 super 30k. Не е малку солено ова?
   
 3. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  186
  252
  18 Септември 2015
  Машко
  Изгор скапо

  За 30.000 се зима Sapphire RX 5700 XT Nitro+ од Анхоч

  Се јаде со 2070, која кошта 35000


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Па не баш. 2060 Super во Анхоч на пример се движат од 27 (MSI Ventus) до 31 (MSI Super Gaming X) илјада, така да 30 илјади за EVGA Super SC не би рекол дека е скапо, бар не ако ја споредиш со останатата понуда за RTX 2060 Super локално.
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,479
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не се јаде со 2070 туку е побрза повеќе би рекол со 2070 супер, ја имам оваа а имав и 2070-ка порано, дефинитвно е побрза ...

  2070 OC:
  FInaFantasyXV 2019-04-04 231226.jpg

  5700XT Nitro+:
  FInaFantasyXV 2020-04-30 5700XT default.jpg

  5700 Nitro+ OC +100Мхз:
  FInaFantasyXV 2020-04-30 5700XT OC.jpg
   
  Speedster, 1s3ct0wN, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  На Speedster, shifty, Tajson и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  На Lokvan, gokica, MasteR_#0 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,086
  5 Декември 2009
  Машко
  Rikimaru, fuzzjaw, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  гејминг маус, бежичен

  121.6 грама без кабел

  [​IMG]
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,501
  26 Март 2016
  Даскал
  Кристам Gladius II Wireless. Доста задоволен од перформансите.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,501
  26 Март 2016
  Даскал
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  shifty, gremlin, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  300
  558
  3 Март 2015
  Машко
  Tegla, MasteR_#0 и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,633
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ме насмеаа ДД вчера или завчера со SteelSeries новитетите кои ги немаат на залиха.

  SteelSeries
  гејминг слушалки, тастатури и глувци на залиха во DDStore.mk

  Нарачај онлајн - добиј бесплатна достава низ цела Македонија!
  [email protected] / [email protected]
  +389 2 3 100 700 / +389 75 365 277


  unnamed.jpg
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
 16. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,633
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 17. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,479
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Дисплеј-от е катастрофа судејќи по спецификации, темен е бидејќи е 200nits и тоа деклариран сигурно ни толку не стига.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дисплејот е океј за класата на лаптопот. IdeaPad 5 ќе има IPS со 300 nits осветленост, со тајп-ц и подобар дизајн. Малку посолен и само со залемена рам меморија.
   
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,633
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не викам не, за ТН панел е ОК, али е темничок така за навечер :)
   
 20. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  117
  109
  11 Април 2018
  А се ставаат уште 8гига рам или ?
   
 21. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  201
  173
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Лаптопот мислам дека не вреди само ради батеријата, 2Cell + 35Wh е многу мала батерија..

  Едит: како што видов лаптопот има 4GB soldered + 4GB stick така да dual channel e. Со повеќе рам и тој процесор може да биде доста евтина и јака домашна „мини машина“. Цело време на струја и екстерен монитор и би требало да лета. :annoyed:
   
  Последна промена: 19 Јуни 2020
  На Tegla му/ѝ се допаѓа ова.
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  35WH батерија е 6-7 саата за тој лаптоп, мислам дека е доволно.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,633
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Веќе и го дадов на муштериката ама мислам дека беа 4 залемени + слот со 4GB. Веќе е пополнет слотот.

  Мислам дека ова е точниот модел во атачмент.

  Едит - сега гледам по спецификации, а не приметив при припрема - овој лаптоп нема LAN :(
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 20 Јуни 2020
  На farkizz и Trtka им се допаѓа ова.
 24. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  300
  558
  3 Март 2015
  Машко
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,501
  26 Март 2016
  Даскал
  32" Odyssey G7 гејминг монитор со заобленост на екранот 1000R | Samsung Северна Македонија

  На страната на Самсунг.мк излистени се нивните најнови Gaming монитори од Odyssey линијата т.е. G7 во 27 инч и 32 инч 16:9. Во повеќе направи кажав дека нема перфектен монитор и секогаш мора компромис да се прави и никогаш не сум промовирал употреба на VA, НО, Самсунг последните 5 години инвестираат се во напредок на VA технологијата и се помалку и помалку изработуваат IPS панели за десктоп монитори.

  Овие најновите QLED Монитори од Odyssey линијата се доста квалитетно направени и се обидуваат да пружат што поширок гамут со нивниот QLED (Quantum Light-Emitting Diode). Е сега, како секој VA панел си страда до некаде од ghosting итн, НО, за цената добиваш ПРВ СТЕПЕН НА HDR искуство, бидејќи е сертифициран за DisplayHDR 600 (DisplayHDR 400 е огромна шега и не треба да постои). Оној што не пробал вистински HDR во контент мастериран за HDR не знае што пропушта.

  Самсунг Македонија не знам дали и каде имаат продавница и плус немаат цени излистано за овие монитори. На официјалната страна, MSRP-то е 800 долари. Исто така гледам дека моментално се само достапни 16:9 Мониторите, а другиот G9 којшто е 32:9 го нема. A измеѓу серија 21:9 воопшто не постои (она што ми треба). Искрено за тој што има пари, би му препорачал ваков монитор ради DisplayHDR искуството коешто овие самсунг монитори го нудат. Инаку прескапа е оваа технологија.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...