1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  544
  3 Март 2015
  Машко
  Ново во Анхоч,RX 5600XT
  Oчекував некои си 18-19к цена,но испадна 22к.
  Како и да е браво за Анхоч што ја донеле за кратко време.
   
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  740
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  за иста цена има 5700. Иста глупост како сетек со 1660ти и 1660 супер. ТИ е подобра а поефтина од супер. глупости човече
   
 3. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,726
  2,044
  25 Март 2013
  Машко
  За истите пари (со давачки и достава) се зема Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8.0 GB од computeruniverse
   
  123456, Vlad944 и на TheMarshal им се допаѓа ова.
 4. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Има дојава за достапност на AOC 27G2U за неколку дена.

  Дали вреди 1080p на 27 инчи или тешко таа работа?
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,108
  1,368
  26 Март 2016
  Даскал
  Како си навикнат зависи, се над 24 инчи 1080п ги забележувам пикселите од лично искуство.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,726
  2,044
  25 Март 2013
  Машко
  Ако ти е пред се за гејминг-вреди, ако во 50%+ од времето правиш и други работи (особено ако читаш статии/работиш во Office) јас не би.

  П.с. Да не зема Cooler Master CK530?
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Тогаш ништо, дефинитивно нема да се гејма само...

  Не сум купил CK530, веројатно во сабота или во текот на наредната недела. Сакам да ги споредам на лице место црвени и кафеави свичеви, гледам во Сетек на Рузвелтова ги има и двете верзии (барем сега за сега...).
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,726
  2,044
  25 Март 2013
  Машко
  Не знам зошто нашиве продавници не си направат еден таб на веб страните за Нови производи за побрзо наоѓање.

  Како и да е,

  ANKER во Анхоч

  Цените се или исти или нешто ситно поскапи од алиекспрес така да не се исплати чекањето.
   
  На stefan_off и borcep им се допаѓа ова.
 9. Diablo

  Diablo
  Intern

  5
  0
  5 ноември 2014
  Како им се погодени банкиве на ANKER да не знае некој? Полнат ли брзо
   
 10. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,726
  2,044
  25 Март 2013
  Машко
  Ти пишува на секој производ, тие поскапите од 20000mah се полнат за 5 часа, доволно за потоа да наполнат 4-5 телефона
   
  На Diablo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  544
  3 Март 2015
  Машко
 12. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  296
  234
  17 Јануари 2013
  Машко
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,188
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  :cry::cry::cry:
   
 14. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,315
  25 oктомври 2012
  Машко
  Ново во Галерија
  xbox1.png
   
  На Ребро, shooter, gremlin и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
 16. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  934
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  nemozi
  Веројатно нема уште непоставиле на страната, небитно, го гледаш уредот тој е, цената ја има таа е, што ке ти е линк од галерија, гугл ни го и види си на интернет нешто што те интересира.
   
 17. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
  veke go zemav , vcera go donesle vo bitola
   
 18. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,726
  2,358
  14 Декември 2010
  Машко
  Еден од двата нови монитори на Dell од P серијата - P2720D во Анхоч, 27" 1440p IPS за 19к.

  Другиот е P2421D, исто 1440p само на 24", здравје ако пристигне не би требало да има многу повисока цена од P2418D кој сега иде за 14к.
   
  На esquimaux и mviktors им се допаѓа ова.
 19. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,108
  1,368
  26 Март 2016
  Даскал
  За работа се супер.
   
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,333
  2,095
  13 Јануари 2014
  Машко
  Убава цена. Кој нема потреба од калибрација и прецизни бои, супер опција, 27 инчи се sweet spot за 1440p.
   
 21. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,355
  28 oктомври 2008
  Анхоч: Intel Core i9-10900X Cascade Lake 10-Core 3.7GHz - 42,490 ден.

  cpu.jpg
   
  На MasteR_#0 и shifty им се допаѓа ова.
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,108
  1,368
  26 Март 2016
  Даскал
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 23. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,111
  991
  4 Февруари 2014
  Машко
  MasteR_#0, shifty и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 24. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  934
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Сони Галерија со добар попуст од 50% на Мобилно гејмерско глувче Разер, погодно за гејмерски лаптопи.
  Razer Atheris Mobile Mause - Galerija

  Од 4000 на 2000 денари,
  • 350-hour continuous use on a pair of AA batteries
  • 7,200 DPI optical sensor
  • Built-in Bluetooth
  • 2.4 GHz with Adaptive Frequency Technology
  • Ambidextrous ergonomic form factor
  • Compact and mobile ready
  [​IMG]
   
  На Alek7, gremlin, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,355
  28 oктомври 2008
  На SiPy`, PC_GAMER, gremlin и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...