1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  930
  1,426
  6 ноември 2007
  Дали HP Stream 7 го има некаде во Македонијава?
  Убава цена.
   
 2. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,110
  670
  2 Мај 2011
  Треба да донесат уште производи од Corsair, дефинитивно ни фали таа фирма.
   
  На Nikola Sone и dejan_str им се допаѓа ова.
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Мене посебно ми фалат тастатурите и куќиштата и водените ладења на корсаир, знам декаи ма нешто но сепак поголем иозбор и лагер ни фали но свесен сум за пазарот кај нас па ги разбирам фирмиве потполно.Исто и Corsair PSU ,особено Flextronic OEM како што се AXi серијата на Corsair, инаку за тиуе што незнаат Flextronic е број еден фирма во светов за најпрецизни напојувања користени во медицински услови, научни установи и каде ли не. Варијацијата на 12v/5v/3,3v линиите кај флекстроник се движи <1% а кај поновите дигитални < 0,5% дури најновиот модел AX1500i со невероватни 0,1% варијации на 12v што е лудило и никоја друга ОЕМ фирма не може да им конкурира во тој аспект. Но затоа и се така посолени. Во болници имам сретнато флекстроник поверсаплај единици за специјални апарати со опции за подешавања на волтажа до 0,0001v.
   
  На eX3v1l и Nikola Sone им се допаѓа ова.
 4. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  15 000 Денари за RM1000 W моделот? Не фала! CM V1000 Е поквалитетно и поевтино. Само Corsair AXi (flextronic) може да оправда цена од 15 000 денари за 1000W.
  Добро што донеле Corsair напојувања за да има избор но сепак лошо што претерале со цените за истите.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  15.000 денари за 1000W напојување


  бо, бо, бо....
   
 7. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Off topic:

  Како стојат 400W - 500W CS/CX/VS моделите во спроедба со Antec и CoolerMaster до 4 000мкд?
   
 8. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  850 EVO од 120 и 250 гиги во Анхоч.
   
  На borcep, Daniel86, Banjifiko и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,443
  10,305
  23 oктомври 2012
  Машко
 10. goran.n

  goran.n
  Gaining Experience

  60
  171
  17 oктомври 2013
  Машко
  Asus STRIX GTX 960 vo SET 15,999 den
   
  Последна промена: 31 Јануари 2015
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,980
  26,681
  4 Септември 2008
  Напајањата на Corsair во Сет се ѓубре, или средна класа, по цена на хај енд продукти. Avoid!

  Antec HCP/CM V = High end избор.

  Antec TPC/CM VS = Mid range.

  Antec VP/ CM GM - Entry.
   
  На Tegla, The_Witch_Hunter, borcep и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,206
  3,563
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  RM серија што имаше проблеми со лемови и ладење по цена од горенаведените, па и повеќе! Алооо, Сисоник платинум ќе земам за 14к!
   
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  Претерале со цената на 250-ката...
   
  На The_Witch_Hunter му/ѝ се допаѓа ова.
 15. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  На olikomerc, AlexanderMK, Nikola Sone и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Претерале со цената, во странство е 360 евра = 22600 ден
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  16gb интерна меморија,незнам зошто сите производители на таблет и мобилни во последно време штедат меморија , nokia n97 пред 5пет години имаше 32гб. а нема ни слот за дополнителна мемориска.
   
  На STEFF и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 18. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  595
  204
  21 Август 2010
  Машко
  За да се исфорсира користење на Cloud складиште АКА
  We got 99 Files but None are your's.

  Ако им е толку кнап производот за еден микросд слот, нека стават брз NAND од 8GB за систем/апликации и некојси ефтин НАНД од 16-64gb за сторејџ
   
  Последна промена: 7 Февруари 2015
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  GTX 960-ки во Анхоч:

  GV-N960IXOC-2GD - 12575 денари
  GV-N960G1 GAMING-2GD - 15205 денари

  P.S. Приметив и другите картички им се качени за по едно 500-че у просек...
   
  tomaso, ileste, Nikola Sone и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Андреј Стерјев

  Андреј Стерјев
  Gaining Experience

  250
  68
  24 Јануари 2015
  Машко
  Во меѓувреме Сет ја продава нивната 960-ка за 16000...damn.
   
 21. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  I kolkava razlika vo cena e pomegu G1 i obicnata 960kata, ama 960-kata trebalo da bide barem 192 bitna ama toa e si moze nVidia da strize oti da ne
   
 22. Андреј Стерјев

  Андреј Стерјев
  Gaining Experience

  250
  68
  24 Јануари 2015
  Машко
  Само подобар кулер и backplate за скоро 20% повисока цена. Оваа обичната барем донекаде вреди.
   
 23. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
  12.500 e mini ITX верзијата, WF OC би требало да е негде на средина, ама незнам дали ја имаат донесено, неможам странава да ја отворам...
   
 24. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  A sto menuva deka e mini ITX uste poubavo, nekoj MHz ke bide poslaba ili ?
   
 25. Андреј Стерјев

  Андреј Стерјев
  Gaining Experience

  250
  68
  24 Јануари 2015
  Машко
  Помал clockspeed има оваа поефтината, ама не е некоја разлика, и двете ќе се добри при оверклок.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...