1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Декември 2013.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  За да не се отвара нова тема посебно за секој нов продукт, во оваа тема ќе постираме за секој нов хај енд, како и добар продукт за парите, или пак нов интересен бренд - кој е достапен кај нас во продавниците на лагер, или дури и кога има најава - промоција за некој продукт кој ќе биде достапен во иднина.

  Значи што сакате:

  Хардови, SSD, напајања, графички, процесори, рам, куќишта, монитори, матични, звучни, слушалки...

  Што да не се постира:

  Шпорети, клима уреди...и слични продукти кои не се соодветни т.е. не побудуваат некој ентузијастички аспект.

  Мислам дека е прилично јасна темата, повелете :)

  П.С. Забранети се коментари за цени, исплатливост, гаранции и дискусија околу тие аспекти.
   
  Последна промена: 23 Март 2017
  На dejan_str, goranzoran, Ace Lud и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Фалеше ваква тема, looking forward to it. :)

  ПС. Печатна грешка во насловот. :p
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  Средено, фала.
   
  На uwemi и dramallama им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
 5. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  WTF 270X со BF4 за 10.700? толку од Nvidia lol. За 280x со BF4 не ни зборам :D
   
 7. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,716
  2,007
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  На psyside и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Какви цени имаат графичкитеееее.... Мора да се прави надградба, сеа е моментот :)
   
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  727
  670
  31 Мај 2011
  мајката да им ја ебам, сега даваат бф4 со графичките, со мојата би идела бф4 а дека е земена пред ноември 13 не важи во натпреварот, имале гивавеј пред неколку дена не сум видел, 1000 клуча.Бедна работа.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  Не би ја нарекол бедна, само темпирање на што подобар пакет пред празниците. You cant win them all.

  Што да кажат тие што ќе видат како овие цени се намалуваат за 10% после празниците?
   
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  727
  670
  31 Мај 2011

  Сепак, и ја сум платил, зашто и јас да не ја добијам?Пишува дека не можеле да исконтактираат со EA да воспостават договор на време.Па не е тоа на купувачите проблем, него нивен.Сите што ја купиле треба да ја имаат.
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  Тој дел ми промакна....
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  R9 290X во Сет, цена солена како и секогаш :)
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  Razer Tron серијата во Мебиус..


  8600.

  [​IMG]


  3.300

  [​IMG]
   
  drifter, Harrabed, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. xenon

  xenon
  Guru

  3,786
  9,483
  15 Јануари 2011
  Машко
 16. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  261
  269
  6 Март 2013
  Машко
  Пред некое време склопив конфигурација за син на еден пријател со ова чудо. Одлично изработено, добар лим и одличен изглед.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  AMD FX 8320 + 8350 во Anhoch, браво - не поминаа ни 3 недели откако се пожалив дека нема AMD процесори кај нас, ете ги Anhoch со навремена реакција, и се разбира солидни цени :)


  asdasd.jpg
   
  xenon, olikomerc и на ileste им се допаѓа ова.
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  3,054
  3,475
  18 Април 2007
  Пишав и во друга тема али ај и тука

  Во ДДКом имаат -20% на Monitor Audio Silver RX серијата до 15.01, но сепак мислам дека би добиле подобра цена ако отидете во Алфа Аудио во Капиштец (кои ги увезуваат MA).

  Јас бев пред некој ден али изгледа до среда не работат, ќе идам после, го меркам RX центарот.
   
 19. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Ne znam koj ke kupe FX 8350, razlikata pomegu niv e samo 200 MHz, bidejki so turbo edniot ode do 4.0 GHz a drugiot do 4.2 GHz a i dvata se otkluceni :D
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,665
  26,266
  4 Септември 2008
  На olikomerc и NecrotoX им се допаѓа ова.
 21. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  216
  237
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer

  Денес вртев во Сет, уште едно им останало и тоа у Тетово. Дечкото вика: Абе до пред недела-2 имав 20 парчиња ич не одеа, не знам што стана за недела сите ги продадовме. Ви го пишале на форум дека е добро, ете што станало. му викам. Ќе донеле за месец и н200 и н400 и н500 ако не се лажам. И после форумов не би читан:D
   
  На prichina, xenon, тотето и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  261
  269
  6 Март 2013
  Машко

  Епа ако читаат, нека донесат HAF XB.
   
 23. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  216
  237
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Не Сет, тие не читаат, зборам за муштериите :D. На дечкото од СЕТ не му беше јасно зашто одеднаш му се продале 20-тина куќишта, што претходно никој не ги барал месец дена.Датумот на продажбата се поклопува со датумот на постот на xenon.
   
  На xenon и nikigo им се допаѓа ова.
 24. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,716
  2,007
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  На Кристијан, NecrotoX, Kajsibebraat и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Пошто барав квалитетен контролер - гејмпад скоро, ги рашетав сите продавници низ Скопје еве што најдов од Xinput контролери според рецептот на М$ кои не треба ништо да се подесуваат за да работат во игри, т.е. се е автоматски како на xbox.

  Logitech F310, F510, F710 - Anhoch

  F310 Wired USB без вибрации, подржува и Xinput и Dinput - 1590 ден, на залиха
  F510 Wired USB со вибрации, подржува и Xinput и Dinput - 1990 ден, нема на залиха
  F710 Wireless со вибрации, подржува и Xinput и Dinput - 2690 ден, нема на залиха

  IDC
  Xbox 360 wireless controller + receiver (само Xinput) - 3000 ден.


  А сега, Нико sigh.... критика

  Моментот кога се потроши Logitech F710 во Анхоч, Нико ја креваат цената на 3800 ден. (од 2600), а скоро ништо од тоа на нивната „онлајн“ продавница немаат на залиха, а некои од работите (како xbox контролерот со ресивер) никад не ни ги имале. На страната уште им стои старата цена на F710 од 2690 ден, а дечкото што продаваше тврдеше дека набавната цена на новата тура била многу повисока. Епа еве ако го читаат форумов, да знаат зошто никад нема да бидат на ниво на Анхоч и Сет.

  P.S. Да го порачаш F710 од интернет, и тоа од АМАЗОН, а не од некој кинези (кај што е уште поефтин) кошта 2700 денари. Епа НИКО, ако јас можам да го порачам од странство за тие пари по малопродажна цена, сигурно вие како овластени Logitech дистрибутери можете да ставите некоја по разумна цена и да престанете да сатарите муштерии.


  [​IMG]
   
  prichina, TATA_MATA, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...