• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најновата македонска онлајн игра

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lavot

Intern
24 април 2007
34
0


Чест ми е и задоволство да ви ја претставам најновата македонска онлајн игра - целосен оригинален продукт од екипата на Таратур. Верувам дека ќе биде вистински хит во Македонија, а и во целиов регион.

Играта со архаично име „Опни ги копуците“ е целосно бесплатна и може да ја игра секој што има пристап до интернет.

Главни улоги во играта се Оли Кретен и Мора Дагојади, ликови кои алудираат на двајца значајни протагонисти кои се појавуваат во политичката сцена кај нас.

Целта на играта, пред се` е посетителите да се забавуваат, а притоа да се искаже револтот за некои случувања кои беа и се уште се актуелни во Македонија.

Играта може да се игра на следните линкови:

http://www.taratur.com/kopuci
или на
http://www.taratur.com/kopucite/index.php


Очекувам ваши забелешки, сугестии, предлози....
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Interesno.. Iako ima eden milion igri so slichna tematika..
ex. Slichna vakva ima i za bin laden ..
Sepak interesno..
 

D

Администратор
31 март 2007
3,284
1,957
www.iwmnetwork.com
Пробав неколку пати да ја играм... не ми функционира... се лоадира, тоа Скип интро никако да проработи... а кога почне играта по Нова игра, нема ништо освен музиката...

Проверете си.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Lavot

Intern
24 април 2007
34
0
Пробав неколку пати да ја играм... не ми функционира... се лоадира, тоа Скип интро никако да проработи... а кога почне играта по Нова игра, нема ништо освен музиката...

Проверете си.
Aj те молам кажи ми преку кој прелистувач ја играш и на кој линк...

Бидејќи досега ја имаат преку 5000 души одиграно, а никој не се пожалил.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Lavot

Intern
24 април 2007
34
0
добро е, само за да го решиме проблемот, ако сакате ве молам појаснете дали е до прелистувачот (бидејќи мене Мозилата ме зафркава во некои моменти и кога ќе гледам јутјуб видеа) или е од нешто друго.

Поздрав
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,672
189
www.zeroscience.mk
Прекрасно направено...продолжете така Лавот и тимот :bravo:

Имам сугестија: Можете барем уште малку да ги намалите курсорите (патлиџанот, тортата и јајцето), така поголема прегледност да има корисникот... ;)
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Nema vrska igrata ne e nisto posebno, ama toa e moe mislenje i mislam deka e malku nezrela vo pogled na temata i neadekvatna
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
super igra :) samo daj stavete u6te nekoj 4ovek za godenje ... onaj premierot na grcija ..ili nekoj drug ,
a bi sakal i da ima specijalni oruzja na primer PIKADO STRELKA :D :)):)):)):)):)):))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24

Lavot

Intern
24 април 2007
34
0
Ви благодарам на сите, а инаку играва ќе си доживее свои продолженија.
Откако увидовме дека стасала и во Грција им подготвуваме и англиска верзија за да можат пораат да си ја играат :)


http://politikoblog.gr/2008/05/23/tomatoes-for-dora/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,844
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно