1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најлесен и наједноставен начин да ти пратат пари од странство преку "интернет?"

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од kainn, 30 Март 2019.

 1. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  барам нешто слично на Paypal да е, даваш емаил, ти пракаат пари, завршена работа, и да можеш да си ги подигнеш од банкомат.

  Колку што знам paypal неможеш да примаш пари? освен ако го промениа и сега бива?

  Другар ми рече за Payoneer, дека е исто како Paypal, но јас да си прашам ипак како одат работите со тоа Payoneer?

  Bitcoin / Crypto?

  Инаку прашувам општо за индивидуален човек да ми прати пари, не за некоја компанија
  фала однапред
   

Сподели

Вчитување...