1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најголемите фејлови во ИТ индустријата

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од gokica, 3 Мај 2012.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,575
  10,733
  13 Јуни 2009
  Баш наидов на една тема која ме заинтересира а е во контекст на производи кои биле катастрофа во поглед на функционалност и/или прифатеност. Еве кои се споменати:

  Microsoft Windows Me
  Едиција наречена „грешка“
  [​IMG]

  Sega Dreamcast
  Конзола која не е тоа
  [​IMG]

  Microsoft's Tablet PC
  Вистинска идеја, погрешен пристап
  [​IMG]

  Nokia N-Gage
  Пред своето време но катастрофална изведба
  [​IMG]

  HD-DVD
  Жртва на војната за висока дефиниција и резлоуција
  [​IMG]

  UMPCs
  Фејл со мали димензии
  [​IMG]

  Palm Foleo
  Palm за малку ќе го собореше АСУС
  [​IMG]

  Windows Vista
  Фејл во шест вкусови
  [​IMG]

  DRM на игри за ПЦ
  Никој нема бенефит од него
  [​IMG]

  итн...

  http://www.techspot.com/guides/511-tech-fail/

  Дополнете ако сметате дека нешто е пропуштено.
   
  Ace Lud, Bozter, MasteR_#0 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  621
  31 oктомври 2011
  Машко
  За N-Gage не се согласувам баш... Можда не се продаде толку многу како што очекувале и не ја доби славата толку брзо како Game Boy Advanced со кој го споредуваат, ама затоа после неколку месеци откако беше на пазарот доби и игри и корисници.
   
 3. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Новите AMD FX процесори.... Ги фураа дека ќе им бидат конкуренција на Интел, но ете што се случи. :))
   
  На MasteR_#0, gokica, Phenomen и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,575
  10,733
  13 Јуни 2009
  За АМД најновите процесори се сложувам дека треба да се стават во листата на фејлови

  [​IMG]
   
 5. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  абе гејминг за тоа фејсбук игрите :)
  не ме интересирало никад кофигурација за игри, ама хантол напојување.... ми е врв :)

  а темата феил ...
  првите п4, беа послаби и од п3. посебно ко ги спаруваа со сд рам.

  не ја заборавајте виста

  ИЕ (до 8ца)
   
  gokica, vLaCki и на Phenomen им се допаѓа ова.
 6. shifty

  shifty
  Модератор

  1,026
  1,355
  5 Септември 2009
  Значи успеале да го најдат тоа 720-че кое беше споменувано :) т.е. го има и кај нас на пазаров :)
   
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  тоа горе постиран за ВИН: Виста не е баш фејл одкако ставија нивите сервис пакови и без проблеми си тера но мааната е што бара високи хердверски перфонманси особено 64 битна верзија.
   
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Ace Lud, psyside, SlICK и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...