• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Najgolemiot hamburger....

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Рекордот е повторно срушен. Направен е дефинитивно најголемиот хамбургер на светот кој чини околу 300 евра.Тежок е 67 килограми. Кај сопственикот на Mallie’s Sports Bar and Grill во Детроит, Стив Мили, морате да го нарачате 24 часа однапред. Неговата цена изнесува околу 300 евра.

За овој џиновски хамбургер е потребно говедско месо, сланина, сирење и тестко тешко 25 килограми.

Додека се пече плескавицата потребо е да ја вртат тројца луѓе. Во Гинисовата книга на рекорди моментално најголемиот хамбургер тежи 61 килограми.


Sekoja cest za Mallie’s Sports Bar :bravo:.
izvor: www.tocka.com.mk
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Ova ti e familijaren hamburger,naracuvas i ti go nosat i stavaat na masa i tolku na masata ne mozes nisto poveke da stavis.I kako ke go jades treba da go seces so motorna pila,a zamislite go naracuvas i plakas 300 evra i ne e ubav sendvicot.Ke se seknam do tolku sto ke
pocnam da pravam stoj na vega od nervoza.:):)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
cooL... :bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Еден како ниеден. Со еден ништо не правам. Еден да ме залепи, да ме залаже да не бидам гладен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,163
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно