• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Najgolema kolekcija na IT e-books

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Na sledniov link mozete da najdete stotici IT knigi vo elektronska forma za site raboti koi ve interesiraat za hardware, operativni sistemi, office, 3ds Max, databazi i sto uste ne :D .
Link: http://ebooks.tipsclub.com/
Veruvajte nema da zazalite.:cool:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Vi blagodaram za komplimentite :D .
Inaku ke ima i mnogu drugi EXPLUZIVNI linkovi koi nema da gi najdete na drugo mesto :) .
Pozdrav.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
A sega da pocnam da go ispolnuvam vetenoto:D .
Na ovoj link ke najdete definitivno najnova kolekcija na IT knigi i najnovite broevi na mnogu svetski spisanije.
link:
http://www.ebooksclan.org
I ajde komentari.
Ne za dzabe da davam linkovi :p heheh.
Pozdrav.
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
uhuuuu,,,,,fala ismet, fala :D

pa eve i jas se nudam da pomognam,posto sum clen na ACM (najgolemoto komjutersko drustvo vo svet).
ako ima nekoj sto saka da dobie nekoj paper od ogromnata digitalna biblioteka, neka mi go prati linkot i jas ke mi vratam nazad eden ubav pdf ;D

pozz
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Супер се линковите, сега фали само да сендеме и да читаме
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
uhuuuu,,,,,fala ismet, fala :D

pa eve i jas se nudam da pomognam,posto sum clen na ACM (najgolemoto komjutersko drustvo vo svet).
ako ima nekoj sto saka da dobie nekoj paper od ogromnata digitalna biblioteka, neka mi go prati linkot i jas ke mi vratam nazad eden ubav pdf ;D

pozz
Ok fala za podrskata i jas sum clen na ACM taka da ke ima i od tamu edukativen materijal.:)
Pozdrav.
 

akis100

Intern
10 април 2007
61
0
Момци супер сте , сите понудени link za e-knigi , се стварно добри
пoздрав
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Значи не ти затребало доволно :).
Најдобрите работи што би ти затребале а нема да ги најдеш никаде дефинитивно на емуле на едонкеу н.2
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Nope, sry

Значи не ти затребало доволно :).
Најдобрите работи што би ти затребале а нема да ги најдеш никаде дефинитивно на емуле на едонкеу н.2
Ne brat katz.ws e ludnica veruvaj mi, vista ko izleze vecerta ja imase na katz, a najgolema beneficija e brzinata e na maksimum obavezno, pozdrav
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Ќе си направам програма за линкови не мозам веќе да ги памтам и пишувам во notepad.
Фала супер линкови баш вакви ми требаат.
И како да ставам слика а???? Стегам внеси слика и ми се појавува некој прозорец. И после.
Фала на сите.:cool:
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Јас имам направено ќе ја закачам деновиве сега сум оптеретен
со колоквиуми па некаде викендов ќе ја има тука на форум.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,176
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно