1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Најдобро мислење/решение

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 9 Август 2018.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,007
  23,446
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Предлогот е имплементиран и на располагање за сите членови на ит.мк форум.
  Права да постави/тргне одговор како најдобар има само авторот на темата и администратори.
  Секој член добива нотификација кога некој ќе означи негов пост како најдобар одговор. За собрано 10 најдобри постови добивате трофеј со 10 поени. Функицијата е на располагање во сите подфоруми освен во огласи, боречки клуб, офтопик, вести и ИТ ФОРУМ.

  Кога во некоја тема ќе се постави најдобар одговор, таа тема автоматски добива префикс кој изгледа вака:
  Screenshot_1.jpg
  И како и сите останати префикис така и овој може да се пребаруваат само теми кои имаа означено најдобар одговор (со кликање на префикос).

  Вака изгледа првиот пост на тема во која има означено најдобар одговор, со линк до него:
  Screenshot_2.jpg

  А вака изгледа самиот пост:
  Screenshot_4.jpg

  За да поставите/тргнете пост од најдобри користете ја икона check која се наоќа под секој пост веднаш до ѕвездичката за букмарк:
  Screenshot_3.jpg

  Стојам на располагање за сите прашања, предлози, идеи.

  Благодарам,
  Tимот на it.mk
   
  На the_unpredictable, Ficiani, koki и уште 15 други им се допаѓа ова.
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  612
  552
  31 Мај 2011
  Во случај да е "hit and run" постот, рецимо после одредено време ако нема најдобар одговор избрано OP, предлагам да се гласа за најдоброто решение од страна на членовите, во случај некој да искористи search, да има решение за проблемот одма до постот.
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,007
  23,446
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Размислувано ми беше кога го развивав, но не го имплементирав пошто не беше практично од технички аспек како да се изведе гласањето, но ќе го разгледам повторно како feature. Инаку ако наидете на таков пост кој сметате дека заслужува да биде означе како најдобар, едноставно пријавете го со коментар дека сметате дека постот заслужува да биде означе како најдобар и некој од администрацијата ќе го разгледа и ќе го постави.
   
  На gokica и Steam. им се допаѓа ова.
 4. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  447
  361
  20 ноември 2013
  Машко
  Одличен фичр, стајлингот може да се средува понатаму по потреба

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  koki, vukasin, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. marv

  marv
  On your way to fame

  1,575
  848
  5 oктомври 2007
  Машко
  Преку тапаталк нит се појавува некакво обележувањенит може да се користи опцијава. Ова бај д дизајн, или си е проблем на Тапата.?

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,007
  23,446
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не се појавува, што да му правам...адонот е за веб верзијата и тука работи одлично, во тапаталк не го прикажува, за таа цел ќе треба измени во тапаталк адонот, па ќе работи до прв update, потоа ќе се пребрише и толку.
  Искрејно немам аналитикс да видам колкав е процентот на корисници кои доаѓаат од тапаталк и дали се исплати да се имплементира.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marv

  marv
  On your way to fame

  1,575
  848
  5 oктомври 2007
  Машко
  Па јас мислам дека мин 50% користиме или Тапаталк или она ИТ.форум аппот. Незнам на онаа ИТ дапп дали работи.
  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Psycore и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,007
  23,446
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не работи ни на апп, ја сум од апликацијата еве постов од апликација го пишувам...
   

Сподели

Вчитување...