• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобрите 10 безбедносни Live CD дистрибуции

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Токму така. Најдобрите 10 безбедносни Live CD дистрибуции. Очекувано на првото место се наоѓа најновата верзија од добро познатиот BackTrack.
Комплетната листа изгледа вака:

1. BackTrack
( DOWNLOAD )

2. Operator
( DOWNLOAD )

3. PHLAK
( DOWNLOAD )

4. Auditor
( DOWNLOAD )

5. L.A.S Linux
( DOWNLOAD )

6. Knoppix-STD
( DOWNLOAD )

7. Helix
( DOWNLOAD )

8. F.I.R.E
( DOWNLOAD )

9. nUbuntu
( DOWNLOAD )

10. INSERT Rescue Security Toolkit
( DOWNLOAD )

За повеќе информации ТУКА
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно