1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобри телефони за 2019

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 11 Декември 2019.

Најдобри телефони за 2019

Анкета затворена (на) 25 Декември 2019.
 1. One Plus 7Pro/7Tpro/7/7T

  21.9%
 2. Galaxy S10/S10 +

  35.5%
 3. Galaxy Note 10/10 +

  17.8%
 4. Google Pixel 4/4XL

  3.0%
 5. Asus ROG II

  3.0%
 6. Huawei P30 pro/Mate 30 Pro

  21.3%
 7. Xiaomi Mi9/Mi9 T Pro/K20 Pro

  14.2%
 8. Xiaomi Redmi Note 8 Pro/Mi Note 10

  9.5%
 9. Realme X2 Pro

  1.2%
 10. иПхоне 11/11 Pro/11 Pro Max

  29.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  552
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Oneplus очигледно не си користил па велиш дека андроидот кочи. Имам оп1, оп3 и оп6. Оп1 уште е флуиден, не па другиве
  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На Astraion и mdeni им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,814
  4 Септември 2008
  Гласањето заврши, можеме да заклучиме дека за оваа година, најдобрите 3 телефони се,

  1. Galaxy S10/S10 + 59 гласа
  2. иПхоне 11/11 Pro/11 Pro Max 49 гласа
  3. One Plus 7 Pro 37 гласа

  Благодарност до сите што гласаа и го искажаа своето мислење за најдобрите телефони оваа година, можеше да биде поделено по категории, но лимитација за 10 опции има во анкетата па ова е најдобро што можевме.
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
  На Gumirano, Draynor, farkizz и уште 11 други им се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,316
  6,432
  27 Март 2014
  Реално S10/+ е најдоброто "all in one" решение за годинава. Не е ни чудно што е избран за телефон на годината. Уствари речиси секоја година S серијата на Самсунг е избиран за телефон на годината.
   
  psyside, fuzzjaw и на despotovikj им се допаѓа ова.
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,073
  1,083
  2 Март 2011
  Машко
  Лани Mate 20 Pro победи скоро секаде.
  P30 Pro не е еволуција туку револуција во телефонските камери, така да тој го заслужува приматот оваа година imo.
   
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Redni 8 note Pro i mi note 10 ne gi lici vo ista kategorija. Za mene mi note 10 e vrv poradi kamerata
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,814
  4 Септември 2008
  Немаше место, ама во право си требаше да иде можда со Mi9 како повисока класа, ама сепак е скроз друг модел/серија
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,042
  9,667
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку испитаници гласаа во анкетата? :)
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,181
  6,228
  21 Јануари 2009
  169.
   
  Oktar, krema и на Маша им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,814
  4 Септември 2008
  Еве како гласале познатите сајтови за андроид телефони. Се поклопуваат со резултатите на форумов, Samsung хејтери на апарати :oh:

  Phonearena,


  Screenshot_8.png

  Screenshot_9.png


  GSM Arena,

  Screenshot_6.png

  Anandtech,

  Screenshot_7.png

  Android Central,
  Screenshot_4.png

  Toms Guide,

  Screenshot_10.png


  Воедно одличен артикл за телефоните во 2019 година,

  AnandTech Year In Review 2019: Flagship Mobile
   
  Последна промена: 26 Декември 2019
  Gumirano, krema и на Oktar им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,814
  4 Септември 2008
  Еве и официјална потврда од GSM Arena.

  Screenshot_3.jpg
   
  На acekorg и DrMTR им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  999
 2. D
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,042
 3. gokica
  Одговори:
  114
  Прегледи:
  4,900
Вчитување...

Сподели

Вчитување...