1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобри телефони за 2019

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 11 Декември 2019.

Најдобри телефони за 2019

Анкета затворена (на) 25 Декември 2019.
 1. One Plus 7Pro/7Tpro/7/7T

  21.9%
 2. Galaxy S10/S10 +

  35.5%
 3. Galaxy Note 10/10 +

  17.8%
 4. Google Pixel 4/4XL

  3.0%
 5. Asus ROG II

  3.0%
 6. Huawei P30 pro/Mate 30 Pro

  21.3%
 7. Xiaomi Mi9/Mi9 T Pro/K20 Pro

  14.2%
 8. Xiaomi Redmi Note 8 Pro/Mi Note 10

  9.5%
 9. Realme X2 Pro

  1.2%
 10. иПхоне 11/11 Pro/11 Pro Max

  29.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Nope
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,516
  1,176
  2 Јануари 2012
  Не можеш да ми кажеш како ми се празни телефонот.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Знаеш ли колку телефони се празнат кога седат ајдл на Wi-Fi а немаат Exynos?
   
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,516
  1,176
  2 Јануари 2012
  Колку од нив вадат 3-4Ч(на добар ден околу 12ч користење) екран со 4000мах батерија?
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Буквално никој, имаш аномалија ако ти се случува тоа. Дај сс од батерија/статистика во Samsung темата.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  На телефони.мк има анкета за истово. P30 Pro убедливо води.


  upload_2019-12-17_9-15-16.png
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
 9. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  945
  9 Декември 2015
  Машко
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Појди на telefoni.mk, на десниот рибон е

  upload_2019-12-17_12-58-46.png
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Маша

  Маша
  On your way to fame

  236
  511
  24 Април 2007
  Женско
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Мислев дека е посебен артикл со опции за гласање, па го барав низ темите, не е баш транспарентно поставен :D
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  290
  473
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  На таа анкета може да се гласа од едно ПЦ многупати како ништо.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Се знае кој е број 1 форум за технологија, него онака ме интересираше да видам сооднос.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Tи користеше S10/P30 pro/ИПхоне 11. Но недоволно долго би рекол, по 1-2 месеци, си го видел само шлагот на тортата. Но за тоа кратко време, што можеш да кажеш за триве телефони?
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Недоволно долго? сите рецензии се прават на 1 недела користење до 2 недели макс. Повеќе од доволно се 2 месеци. Новите уреди не успоруваат за 1-2 месеци, тоа е минато свршено време.

  S10 plus е најдобриот allrounder, дисплеј, софтвер, одлични звучници, неверојатно добар коатинг на дисплејот, супер лесен за чистење, ниска рефлективност (екстремно потценета и битна функција) сд карта, џек, dex итн. Скенерот не е супер константен, работи во 90-95% од времето, исечок на дисплејот за предните камери исто така мал минус.

  iP11 најбрз - најконстантен во перформанси, одлични звучници, како и генерално најдобра главна камера и видео, слаб микрофон при повици, ужасен коатинг на екранот, едвај се чисти, споро полнење, тапа филм ноч.

  P30p, најдобар зум/low light/батерија, супер брзо полнење, слаб дисплеј поготово покрај S10, тапа филм ноч, сингл звучник, oчобол софтвер.
   
  Последна промена: 17 Декември 2019
  Speedster, Маша, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Тешко дека некогаш андроид нема да кочи после неколку месеци. Ќе се уверам пак кога ќе го земам следниот флегшип андроид телефон, а некако не се брзам да го направам тоа. КОристам П10 (кирин 960, уфс2.1, 4/64) околку 16 месеци, телефонот беше молскавично брз првите 3 месеци. Почна да кочи јако после 9 месеци. Знам дека треба формат, ама немам време. Сите андроди што ги знам околу мене ужасно се спори и кочат и икаат. ОД андроид никогаш нема да биде оперативен, тоа е тоа, мора да се помириме.
  Да се разбереме, ако имате 1 акаунт и скоро ич апликации може и нема да кочи како со рачна.

  тоа што рецензиите траат само 1 недела е недостаток. затоа има рецензии и по неколку месеци. Вистинскиот тест е на 2 години, кога телефонот веќе е застарен.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Kirin 970 беше првиот асален чипсет од Huawei. Земи P30p во иднина, и гледај како лета.

  Иначе за вториот дел од твојот пост нема да трошам време да коментирам, звучиш како iFanatics.
   
 19. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  Ако ме следеше, ќе знаеше дека го мразам аппле од дното на душата, тоа е најголемото зло каде што е застапен, од него само лошо сме виделе, ништо корисно.
  Ама тоа не го порекнува фактот дека андроид е лањо.
   
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,194
  1,839
  13 Јануари 2014
  Машко
  Беше така можда едно време, кочеа после година дена. Ама не е веќе. Чисто за пример, во фиока имам Samsung S8 кој беше прилично малтретиран, и софтверски и физички, ама да го уклучам денес, работи исто брзо ко денот кога излезе од Телеком. Го сменив пред некој месец поради проблеми со портот за полнење (сам сум крив), и пукнатото стакло (исто така сам сум крив).
   
  Gumirano, Скоти и на psyside им се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  Кога последен пат си користел iOS?
   
 22. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,143
  2 Март 2011
  Машко
  2013. Ни тогаш не го сакав.
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  :)
   
  На Antonio Vasilevski му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  До кога е гласањето овде?
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,357
  27,053
  4 Септември 2008
  24
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,011
 2. D
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,091
 3. gokica
  Одговори:
  124
  Прегледи:
  5,453
Вчитување...

Сподели

Вчитување...