• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобри програми за Web-Building

 • Ја почнал/а темата
 • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Овде предлагајте со кои програми би било најдобро да се прават веб страни !!!
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Joomla po mene-zakon. Nema kucanje kod nema potreba od iskustvo ili predznaenje od internet programiranje e sea kolku e sigurna stranata toa e malce diskutabil.no
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
joomla ? zboruvame za programi taka? joomla e CMS (Content managment system)

Inache dobri se macromedia, nvu itn.. za pochetnici bi mu premorachal Web Page Maker
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
pa ne se bash soglasuvam deka nema kucanje...a i treba pred znaenje, html, css...a i javascript za nekoi mali efekti...
na templejtot da sakash samo boja na pozadina da smenish treba css...baner da promenish isto taka...
inache e zakon...izmena na raspored na modulite na layout "rachno" u kod ke ti treba baagi vreme...vaka sve ti e dva-tri klika...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ке ги проверам програмите ама некои ми кажаа дека и Macromedia Dreamweaver е добар ..... шо ке кажете ????
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Ако зборуваме за WYSIWUG - Dreamweaver, NVU
Ако зборуваме за text editor - Notepad ++

:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Кажете ми некои по напредни програми за Web-Building иначе фала за тоа до сега што напишавте !!!
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Кажете ми некои по напредни програми за Web-Building иначе фала за тоа до сега што напишавте !!!
Dreamweaver е доста напредна програма ако не и најнапредната.
Ја користат од ентузијасти до професионалци. И јас ти ја препорачувам, пробај ја сигурно ќе ти се допадне...:bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Фала многу а која е точно најновата верзија на Dreamweaver ???
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
без навреда, али јас мислам ако незнаеш како на google да видиш која е најнова верзија искочена на некој програм, тешко ќе ти биде и да го научиш самиот програм
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
И со FrontPage може да се направат добри веб страни. Само треба да го познавате тој програм многу добро.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Dreamweaver го имам free од каде може да го симнам Notepad++ за да го пробам
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Според мене најдобри програми за веб правење се:
Dreamweaver, Homestead SiteBuilder,CoffeeCup 2006,WYSIWYG Web-Builder.
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
На овој сајт
http://www.vodahost.com/
има и едно програмче за правење веб страни исто така има и бесплатен хостинг ...
па некои коментари за програмчето,хостингот и сл..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно