1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобри алтернативи на Google Adsense

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Tangerine, 9 Декември 2015.

 1. Tangerine

  Tangerine
  Intern

  2
  1
  9 Јуни 2015
  Моето прашање е која е најдобра алтернатива според вас, и дали некој има искуство со Revenue Hits, Amazon Associates, Chitika и слични.

  И ако некој е поупатен , пошто јас сум нов во Блогосферата, дали може да се комбинираат со AdSense, да ги користиш истовремено.

  Ви Благодарам
  Google_Adsense_Alternatives.jpg
   
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,465
  1,911
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Мислам дека Google не дозволува други реклами, доколку веќе имаш AdSense на сајтот. Нека потврдат поупатените.

  Инаку, што му фали на AdSense?
   
 3. Tangerine

  Tangerine
  Intern

  2
  1
  9 Јуни 2015
  Не дека му фали нешто, сакам да знам дали има некоја подобра алернатива во подем, да има подобри услови за блогери кој се релативно нови, пошто АдСенсе со новите апдејти, се стреми кон брендови, пошто повеќе пари лапаат од истите. Немаат фајде од нас небитните
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MegaLady

  MegaLady
  Intern

  4
  2
  11 Мај 2016
  Женско
  АдСенсе ти е одлично, само прво треба добро да поработиш на органскиот трафик на твојот сајт.
   
Слични теми
 1. loris
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,883
Вчитување...

Сподели

Вчитување...