• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

najdobrata makedonska reklama

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Каква глупа реклама, едноставно не ми се верува дека некој ај што ја добил на идеја, ама потрошил и време и пари да ја реализира... :lonely2:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Од "True romance" со Christian Slater, Val Kilmer, Patricia Arquette...
Барем нивна да била идеата за сценава, а не целосно копирана, дури и репликите мислам дека се многу слични...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Од "True romance" со Christian Slater, Val Kilmer, Patricia Arquette...
Барем нивна да била идеата за сценава, а не целосно копирана, дури и репликите мислам дека се многу слични...
Репликите се целосно исти, без никакви измени.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Од "True romance" со Christian Slater, Val Kilmer, Patricia Arquette...
Барем нивна да била идеата за сценава, а не целосно копирана, дури и репликите мислам дека се многу слични...
Elliot Blitzer is the driver, standing on it. A blond, glitzy
Coke Whore is sitting next to him. They're having a ball. Then
they're seeing a red and blue light flashing in the rear-view
window. It's the cops.

ELLIOT
Fuck! I knew it! I fucking knew it! I should have my head
examined, driving like this!
(he pulls over)
Kandi, you gotta help me.

KANDI
What can I do?

He pulls out the sample bag of cocaine that Clarence gave him earlier.

ELLIOT
You gotta hold this for me.

KANDI
You must be high. Uh-huh. No way.

ELLIOT
(frantically)
Just put it in your purse.

KANDI
I'm not gonna put that shit in my purse.

ELLIOT
They won't search you. I promise. You haven't done anything.

KANDI
No way, JosÈ.

ELLIOT
Please, they'll be here any minute. Just put it in your bra.

KANDI
I'm not wearing a bra.

ELLIOT
(pleading)
Put it in your pants.

KANDI
No.

ELLIOT
You're the one who wanted to drive fast.

KANDI
Read my lips.
She mouths the word "no".

ELLIOT
After all I've done for you, you fuckin' whore!!
She goes to slap him, she hits the bag of cocaine instead.
It rips open. Cocaine completely covers his blue suit. At
that moment Elliot turns to face a flashing beam. Tears
fill his eyes.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
За оригиналност :ua:
За глума и екранизација :bravo:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Ej, gleam negativni komentari. Filmot ne go znam, ali reklamava mi se svigase ej, zimi se. A isto taka bas pred nekoj den praev moabet, za ova nasive makednoski filmovi, deka bas bi sakal nekoj da naprai onaka nekoja dobra akcija, ali normalno si vikav kaj u makedonija nema sansi.. A spored ova glumenje nekako mi izglea nadezno. Dobra, interesna gluma, nema so. A i bas bi sakal da mu tekne da naprai nekoj akcija ....(makedonska mislam) :D
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Глумата не е лоша, а и реализацијата исто. Барем мене ми делува убаво. Но мене како реклама за брашно не ми се допаѓа, целата сцена е украдена од добро познат филм...
 

MushRoom

Intern
2 октомври 2007
41
1
Не значи дека ја краделе идејата, можеби баш го замислувале како еден вид пародија на позната сцена од филм.

Ама ако ова чудо го пуштаат на телевизија, еден 18+ знак да стават пред да почне :maskiran:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Не значи дека ја краделе идејата, можеби баш го замислувале како еден вид пародија на позната сцена од филм.

Ама ако ова чудо го пуштаат на телевизија, еден 18+ знак да стават пред да почне :maskiran:
Токму тоа! 10-ка од мене!:bravo:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Не значи дека ја краделе идејата, можеби баш го замислувале како еден вид пародија на позната сцена од филм.

Ама ако ова чудо го пуштаат на телевизија, еден 18+ знак да стават пред да почне :maskiran:
Oк тоа... ама од маркетинг аспект логиката е лоша, мислам производот е брашно... :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Еден дел од рекламата ми се допадна (тоа дајмиго натиго) ама за тоа брашно ... хм... лош начин да се регкламира таков производ .
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
leleeee...
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Хехехе ваква реклама не таргетира домакинки :) инаку забавно е да се гледа како и да е :LOL::LOL::LOL:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Кај да го ставам... :LOL:

Иначе вака сценски е топ рекламава направена, само се друго е крш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно