• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобра мултиплеер игра со возење?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gianni

Intern
18 јануари 2008
9
0
Kazete nekoja dobra multiplayer racing igra, sto moze da se igra preku net ama da moze da se kreiraat serveri i takvi cuda. Znaci da moze kako counter-strike da se uklucat koi lugje sakaat ili da si napravat odreden borj lugje privaten server i da si igraat od po doma. :rolleyes:
Znaci igrata da e so tematika trkanje t.e. vozenje, da e besplatno online igranjeto i da ne e nekoja mala skart igra :bravo:
Igrata da bide nesto kako BMW M3 Challenge.

pozz :))
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
A so ne si ja zemes Trackamania Nations? Besplatna e, mozes da si ja igras i preku LAN i preku internet, mozes da si kreiras server i e "UNLIMITED". Tezi okolu 260MB i e so trkanje!!!
 

ace_paun

Intern
15 јануари 2008
16
0
Mnogu jaka igra (slicna na BMW M3 Challenge) e "World Racing-Mercedes benz" Znam deka mozit da se igrat LAN a za preku internet ne sum siguren, ama ekstra igra, e malku postara ama stvarno e naj naj.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
За мене најдобра е: World Racing: Mercedez Benz !!! Играта многу е посветена на колите од мерцедес и ги има скоро сите модели. Топ е !!!
 

tomaso

Practice makes perfect
25 јануари 2008
1,040
1,563
Битола
tomaso's setup  
Processor & Cooler
Intel® Pentium® Processor G4560 + Thermaltake Frio Fanless
Motherboard
Gigabyte GA Z270 Gaming K3
Storage
Samsung 970 EVO 250GB - NVMe + TOSHIBA 2TB + TOSHIBA 1TB
PSU
Deepcool DA500M
RAM
8GB DDR4 2400MHz Geil CL17
Video card
Nvidia GeForce GT 720
Case
CoolerMaster MasterBox Q500L
Mouse
CM Storm Alcor + SteelSeries QcK+
Keyboard
Logitech Wave K350
Audio
Asus Essense STX II + AKG K702 + Denon DRA-F107DAB+Denon DCD-F107+McGrey BSS265, Audioquest Dragonfly Black 1.5 + Sony MDR-EX450APH
Monitor
LG 24MP55HQ-P IPS
OS
Microsoft Windows 10 Pro
sopred mene najuba e NFS underground 2 oti imas outrun mode i se razbira drift i mozes da ja igras LAN so Hamitachi
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
LFS(Live for speed) ја фалат како една од најдобрите и најреалните СИМУЛАЦИИ со коли. Се игра исклучиво online...
Но незнам дали ќе ти се допадне, дека сепак не е лесна за возење, нема некоја луда графика...
NFS за мене не е вистинска симулација, туку е полу аркадна(нереална)...
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Test Drive Unlimited - najdobra spored mene i naj realna, bez tie kich neonki kako na NFS i nerealni trki so znaci koi shto izgledaat kako sekoja trka da ja vozish u Las Vegas.
Mnogu trki i opcii kako shto se: Vozenje manekenki (za da ti dadat kupon da se oblechesh u butik kako na primer Echo) :)
Transportiranje na paketi. Speed Trap, Time Challenge, Knockout etc etc...
 

Spion

Intern
25 септември 2007
48
4
Собери ја TrackMania Nations Forever. Слична е како обичната Nations само со бааги подобра графика (затоа е малце и поголема) и некои други додатоци. Најтопло ја препорачувам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно