1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобра ефтина микро камера

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од xenon, 3 ноември 2013.

 1. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Во моментов, најдобра мини (шпиунска) камера за парите е т.н. Mobius камера. Доаѓа од Кина и во моментов е околу $60 од Aliexpress или околу $68 преку ebay. Камерчево е закон за парите, снима во вистински 1080р со 60 фрејма во секунда. Многу конкурентни модели имаат лажно декларирани спецификации и најчесто снимаат во 640х480 (или полоша резолуција) па потоа прават интерен upscale до 1080р.

  Детална рецензија:


  Споредба со GoPro која е околу 28000 денари:


  Камерчево е многу популарно заради цената и има доста поддршка на англиски.
  Форум: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1904559

  Производителот исто така често вади фирмвер надградби.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Директна продажба:
  Дилери:
   
  На bobmkd, psyside, Borsa и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...