1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобар телефон за интернет и користење на телефонот

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од BlackOuttheWoRlD, 16 Јуни 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Здраво
  Ја отварам темата,бидејќи е интересна или можеби не.
  Сега приметив дека на iphone 7 иако е стар има развин 4G bands Cat9,и стои добро на рака и колку години може да се користи телот. незнам.
  Не многу голем 5 или 5.5инчи,има добар рам,само камерата незнам дали е добра за разлика од iphone 7 plus.
  На самсунг s7 edge,исто има cat9,но многу е голем 5.5инчи за разлика од ипхонето 7,е се га на самсунгот знае некогаш да направи проблем,ќе ти потера еден упдате,и знае да напраи stuck на телефонот.
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  803
  1,316
  12 Септември 2013
  Машко
  Има ли политика на полнолетство форумов за членство? @Fatal1ty_
   
  На Скоти, omegaRED, HardCorec и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,362
  3,070
  24 Септември 2012
  Барај конкретно iPhone XS, тој има cat10.
   
  На omegaRED и DrMTR им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,420
  25,101
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Има, Приватност ⋆ IT.mk Последен пасос
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...