Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Најдобар сервис за Самсунг?

Petar_Stev

Intern
9 јули 2022
2
0
Сакам да направам промена на батерија на Самсунг С10 и не сум сигурен во кој сервис да отидам. Дали негде користат оригинални батерии? Знам дека Видео Дата е овластен сервис за Самсунг. Друга опција би било МегаМобил.
 

krikro123

Intern
25 август 2016
79
25
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit
Kako sto znam, ne postojat bas originalni baterii za kupuvanje, samo ako imas garancija vo servis
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.057
1.331
Сакам да направам промена на батерија на Самсунг С10 и не сум сигурен во кој сервис да отидам. Дали негде користат оригинални батерии? Знам дека Видео Дата е овластен сервис за Самсунг. Друга опција би било МегаМобил.
Каква и да ставиш нема да биде како нов кога бил, а голема е шансата и да нема разлика.

3 пати менував на S9, сите 3 во овластен сервис, разлика последните 2 пати, никаква. Така да планирај си подобро нов телефон. И никако тие ефтините батерии, се поду за 3 дена.
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
задоволен сум од мобеликс. Не баш за батерија, ама средував друго и до ден денес телефонот е како нов
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
968
1.267
Скопје
Мобико во Лептокарија се овластени. Имам доста лоши 2 искуства со нив. Не ги препорачувам. Ако Видео Дата вршат вакви услуги, би одел со нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.343
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно