1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобар ПАСКАЛ компајлер

Дискусија во форумот 'Delphi // Kylix // Object Pascal' започната од dArrkii, 17 Мај 2011.

 1. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Што мислите според вас кој ПАСКАЛ КОМПАЈЛЕР е најдобар и зошто?

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  П.С: Нов сум на форумов па еве едно здраво до сите овде :) Се надевам дека ќе се дружиме.
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Дефинирај „Најдобар Паскал компајлер“ ?
   
 3. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Тој што вие го користите.
  Тој што највише ви се свиѓа :)
  тој што е најдобро изработен и сл.
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Шознам, fpc? Иако немам ништо напишано во паскал веќе 3 години.
   
 5. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  fpc даунлоадирав вчера, ама незнам.. нема FULL SCREEN што ме иритира -.-
  друг некој?
   
 6. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 7. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  ее ова ми требаше ФАЛА ТИ МНОГУ!. Едноставно, чисто и убаво :)

  ЕДИТ: Fatal: Compilation aborted
  Error: C:\MaxPascal\bin\i386-win32\ppc386.exe returned an error exitcode (normal if you did not specify a source file to be compiled)

  зошто вака?
   
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Секогаш сејвни го фајлот пред да го компајлираш
   
 9. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  ее сеа па ерор ми дава. Тоа што е Send Report, Don't Send ми го дава :plachko2:

  BTW: Мора да биди зачувано во истиот директориум со MaxPascal?
   
 10. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  dArrkii дали ја знаеш разликата помеѓу едитор и компајлер ? Тоа горе што си го пишал за проблем - немањето на full screen е особина на едитор, не на компајлер :)
   
 11. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
Слични теми
 1. super_hacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,031
 2. Psychoo
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,628
 3. sdarko
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,104
 4. alexandar11
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  765
 5. Tawe
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,347
Вчитување...

Сподели

Вчитување...