1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

најдобар јазик за веб програмирање?

Дискусија во форумот 'Останати' започната од A^1^T^E^A^M, 18 Април 2007.

Најдобар јазик з

 1. Hypertext Markup Language (HTML)

  5 глас/а
  55.6%
 2. PHP: Hypertext Preprocessor (PHP)

  2 глас/а
  22.2%
 3. ColdFusion

  0 глас/а
  0.0%
 4. Java Server Pages (JSP)

  1 глас/а
  11.1%
 5. Active Server Pages (ASP)

  0 глас/а
  0.0%
 6. Некој друг ке си кажам во постот

  0 глас/а
  0.0%
 7. Не сакам веб програмирање

  1 глас/а
  11.1%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Кој според вас е најдобриот јазик за веб дизајн...

  Според мене Php, а понекогаш и Html може :)
   
 2. HyBRiD_HeLL

  HyBRiD_HeLL
  Intern

  106
  1
  13 Април 2007
  Зависи што работиш Php и Asp
   
 3. CyberLord

  CyberLord
  Intern

  135
  2
  16 Април 2007
  Html(xhtml) во комбинација со Css...
   
 4. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Дефинитвно нај јаката комбинација..

  Се слагам со CyberLord
   
 5. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
  html, css, javascript...so eden zbor dhtml.
   
 6. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  564
  24 Април 2007
  Женско
  Хммм... збориме за веб дизајн или веб програмирање?
   
 7. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Prichinata shto ushte nemam glasano :) . Verojatno e u sitl za 'webmastering' :)

  Stefan.
   
 8. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  анкетава е апсурдна :)
   
 9. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Без HTML неможе да има web сајт, PHP e програмски јазик, JavaScript е манипулација со HTML, ASP - види PHP.
  Ако постои нешто што се вика "Јазик за веб дизајн" тоа најверојатно би било CSS.
   
 10. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007

  PHP generira HTML
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...