1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

најдобар избор за телефон од 200-250 еур

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од maci, 5 Април 2019.

 1. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  164
  264
  15 oктомври 2013
  Машко
  S8 e besy buy моментално, 5.8 никако не е мал екран.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  Не се слагам уопште. И од лично искуство и од луѓе со кои сум во контакт. И од интернет луѓе.
   
  На Jedah и Скоти им се допаѓа ова.
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  861
  1,279
  6 ноември 2007
  Се што преминува 150mm висина е гломазно ѓубре.
  Тоа го знаат Huаwei со P серијата, Samsung со S серијата, Apple со Iphone....
   
  На highflyer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,825
  3,374
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас нешто се мислев да праам некоја глупост... :D
  Сакав да го дадам P20 Lite и да доплатам нешто ситно (50,60 евра) да земам друг телефон. Бев загреан за A7, но во споредби со овој едино нешто подобро е батеријата. Башка добив препорака да го избегнам страшно бидејќи е доста пати враќан на сервис.
  Овде влегуваа и S8 (одличен телефон, но слаба батерија и ме фаќа страв да не ме изгори екранот, јер Самсунг...), S8+ но ке биде околу 300 европски некаде...
  Пред недела дена го чепкав A50 и ми изгледа како одлично телефонче за цената. Има многу добар екран, камерите му се добри како за мид рејнџ уред. Батеријата е истотака одлична, 4000 е нешто што ке ме тера цел ден.
  Без загреан и за јаболко, поточно 7+ ми прави мерак највеќе, но цените плафон за 3 години стар уред...
  Јас најверојатно би одел на S8/8+ ако би го мењал овој.
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,512
  24,444
  4 Септември 2008
  14.800 A50, RIP Се друго у тој ранк (на ново)
   
 6. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  Како си ги освежија средно и средно-ниските класи Самсунг со М и А сериите - алал вера.
   
  На Elenaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,446
  3,326
  11 Декември 2008
  Машко
  Се мислам дали да го земам, камерите нешто не му се нај нај.
   
 8. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,651
  1,092
  16 Јуни 2010
  Машко
  Honor 8x?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,512
  24,444
  4 Септември 2008
  Не.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,512
  24,444
  4 Септември 2008
  Како целосен пакет му нема рамен, или тој или RN7P, друго нема.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...