Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Најдобар Isp во Македонија?

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
ОК, ајде да чуеме искрени мислења (со аргументи) за тоа кој е еден од најдобрите ISP во Македонија? :confused:
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Според мене е Телекабел, иако и другиве не се лоши само неможам да знам од прво лице зошто ги немам пробано. :) Колку што знам од тоа што ми кажувале ОнНет е втор по квалитет.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
:)

Зависи тоа во кој град сте ситуирани...во Скопје мислам дека ги има во голем број, МтНет и ОнНет мене ми се најквалитетни до сега ама има многу луѓе низ цела Македонија што неможат да си го дозволат квалитетниот ISP (Internet Service Provider) и бараат друго решение што е за пониски цени со послаб квалитет (брзина, лимит и сл.) Така да тоа е тоа.. ;)
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
jas sum korisnik na skoro site ISP povajderi vo MK i definitivno mislam deka kabelskite operatori vo MK kako na primer Telekabel se najdobri bidejki mnogu retko da ne recam nikogas :) ne se slucuva da padne konekcija.
Dokolku imate WADSL od onnet ke treba da citate na yahoo dali ke vrne :D bidejki mnogu cesto se slucuva da padne konekcija a toa se dolzi na nestrucno povrzanata mreza.Kako na primer dokoloku snema struja vo Struga jas vo Debar nemam WADSL bidejki mrezata e taka megusebno povrzana.
A za mtnet mislam deka ADSL ne im e bas najdobar isto i toj cesto paga a plus toa ne mi se dopagaat zatoa sto manipuliraat so cenite kako ke im tekne.
pozz.
 

ANTRAX

Intern
7 април 2007
19
0
Јас користам WADSL и сум многу задоволен. Малце е лошо што е ограничен на 10GB, затоа што можеш за една недела да ги искористиш. А за конекцијата да знае да падне но не до толку често. Го користам од септември 2006 и до сеа 5 пати има паднато што мислам дека е солидно за wireless пристап. Времето да знае да прави проблеми но зависи на кој репетитор си приклучен. А за временската прогноза тоа е само пропаганден материјал на другите провајдери затоа што верувам дека сите што користат WADSL не се замараат со тоа. :D
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
јас лично користам телекабел, конекцијата е добра, паѓа само на неколку минути, поголеми проблеми не сум имал. За он нет не мозам да зборам ама знам дека МТ нет во однос со Телекабел е полош главн опоради цената, За 600 ден. имаш само 512МБ платено, и над тоа плаќаш по 0,7 денари по мегабајт плус ДДВ, а телекабел нема ддв и над 1500 денари сметка не плаќаш повеке (барем вака е у Штип) :p
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Sekoj so svoeto iskustvo neli... Jas sum imal Telekabel, go otkazav zatoa sto ne mozese da se posetuvaat stranite hostirani na OnNet... sega sum na WADS... solidno e no daleku od potrebnoto. MT net moze da ponudi...te ke ponudi najdobar internet za najdobra cena, no ne naskoro...za 2-3 godini po primreot na Ceska i Slovacka i drugi, sega veke, Evropski zemji
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Неможам да зборувам за најдобар интернет сервис провајдер во Македонија од проста причина што не знам ниеден добар (на ниво на Македонија).

Понудата на Телекабел ми се гледа како прифатлива, ама сепак, ограничена е само за одредени региони. Лично јас, во Гостивар имам само 2 опции: МТ Нет и Он Нет. И двете се неприфатливи. Користам една од нив само затоа што морам и немам друг избор, а имам потреба од постојан интернет.
 

eLLa

Intern
8 април 2007
18
0
fuj nisto poruzno od wifi, a ona wadsl koja e toa smeska :/ adsl bre, nema nisto postabilno, sto mu fali na adsl-ot od telekom? mozebi malku cenata ne mu ok, bidete srekni toa e super cena, vo Srbija e beter...
 

Blesav

Intern
8 април 2007
1
0
За другиве провајдери неможам да зборам пошто не сум бил нивен корисник само АДСЛ можам да го коментирам и ок е сега за сега супер и гледам у последно време нешто почнаа да се грижат повеќе нешто спуштат цени поголеми брзини итн итн значи гласам за адсл
___________
Enjoy in ur life today yesterday had gone tomrow may never come ...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
За другиве провајдери неможам да зборам пошто не сум бил нивен корисник само АДСЛ можам да го коментирам и ок е сега за сега супер и гледам у последно време нешто почнаа да се грижат повеќе нешто спуштат цени поголеми брзини итн итн значи гласам за адсл

Како се снаоѓаш со лимитот и кој пакет користиш? Онака ме интересира :)
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
ццц работава е селјак не видел град па вика дека неговото село е најубаво.... абе знаете шо се дешава на запад бе за греота сме. иначе и ова ни е многу :)
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
ццц работава е селјак не видел град па вика дека неговото село е најубаво.... абе знаете шо се дешава на запад бе за греота сме. иначе и ова ни е многу :)

Haha ubava pogovorka :D .
Inaku kolku za sporedna moj drugar vo USA ima 5Mbps i neogranice flatrate za mnogu niska cena.:) .
 

edervisoski

Intern
9 април 2007
4
0
www.oktisi.com
izdgradba na isp

Da svatime edno nie treba kako so site vikame deka parite se mnogu sprema standardot i sprema platite makedonski...

jas sum vo svajcarija i placam 40 evra za 10000 Kbit/s dok pred edno pola godina za 1000 Kbit/s gi placav 38 evra ..

zato mislam deka i vo makedonija ke dojde vreme za edno mozda godina do dve so ke bide takva tehnologija za da se placa poeftino...
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Јас користам МТНет Adsl со комшијата по пола (жена му е шефица во поштата) и имам неограничен трансфер а и добри брзини (1280/512) :) Презадоволен сум
 

Pauc

Intern
10 април 2007
15
0
МтНет, ОнНет, Телекабел...?
Јас со Телекабел сум немал искуство затоа што го нема во Кичево. Моментално користам Wadsl мислам дека тоа е моментално најприфатлива понуда во МКД, барем за мене 10 ГБ ми се доволни и покрај тоа што 25/8 сум онлајн, а исто така конекцијата е стабилна - многу ретко паѓа единствен минус е тоа што немаат представништва и сервисери во сите градови(во Кичево само што се отвори)...
Што се однесува до АДСЛ на МтНет мислам дека не е тоа тоа затоа што 512МБ е ништо за еден "минимален" интернет корисник.
Преостанува да се надеваме на подобра иднина (пониска цена - поголема брзина - постабилна конекција...)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Jas mislam deka najdobar internet vo momentov vo Makedonija e kablovskiot,retko se slucuva da padne i ima super brzina
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
Jas sum korisnik na WADSL na OnNet i ne se gledam kako korisnik na drug ISP...
ne za drugo tuku isklucen mi e telefonot :) kako rezultat na "malite" smetki za internet... WhaWhaHwahaha
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно