• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар фајл хостинг

Кој е најдобар фајл хостинг сервис ?


 • Вкупно гласале
  14
 • Анкетата е затворена .
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Според вас , кој е најдобар фајл хостинг ?

Ме изненадија понудите за хостирање на фајлови на www.mihd.net сервисот. Има :

* Resumable downloads!
* Download accelerators are allowed.
* No daily / hourly download limitations.
* We do not block users by country or ip.
* Split archives are allowed! (and encouraged)
* No waiting for a download to start (no timers, countdowns etc)
* Our users dont have to install anything to download their files (no toolbars, spyware etc)


Може да му стане конкурент на рапидшер, има доста фајлови хостирано на него, коишто мене ми требаат :D
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Интересна понуда, ќе ја провериме :)
Иначе последно време избегавам рапидшер, почнаа многу да замараат за фри корисници, не дека не се во право но..

Последно време користам sendspace, имаат програма преку која лесно се прави аплоад, и при рака се цело време линковите од сопствените фајлови
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Па и мене,рапидшер е добар ако имаш платен корисник,а вака ... не можеш да продолжиш превземање а тоа ме изнервира многу :ua:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Уффф сега колку само ме нервира рапид во моментов не сте свесни!! :lut2::lut2::lut2::lut2::lut2::lut2::lut2:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас го користам сеуште rapidshare некако најкористен е сега за сега...А повремено и megaupload
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
94
Па и мене,рапидшер е добар ако имаш платен корисник,а вака ... не можеш да продолжиш превземање а тоа ме изнервира многу :ua:
Да не си грешка ?? Сега можеш да вадиш колку сакаш на rapidshare со free user... Пред тоа беше wait 99 minutes или колку и да беше... Сварно сеа не ги знам зезанциите што ги стаиле али дефинитивно моеш да вадиш колку сакаш...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Не сум,зборам за продолжување на превземањето,и плус не можеш да симнуваш 2 или повеќе од еднаш :ua:
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
94
Не сум,зборам за продолжување на превземањето,и плус не можеш да симнуваш 2 или повеќе од еднаш :ua:
извини згрешка напраив ја мисев коа ке завршиш со еден да си пуштиш друг... а и да без премиум не можеш поише од еден... лошо разбрав јбг извини пак :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,654
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно