1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најавена Diablo IV

Дискусија во форумот 'Игри' започната од dangthe, 2 ноември 2019.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,097
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Уште не можам да се отарасам од nerdgasm-ов после синематикот и гејмплеј трејлерот за Diablo IV од вчера. Изгледа омилената ми франшиза повторно ќе се врати таму каде што припаѓа:


   
  На Psychobilly, PC_GAMER, Dave1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  148
  147
  18 Септември 2015
  Машко
  Голем фан сум на Diablo
  Задоволен сум ми се допаѓа и gameplayot, но очекував повеќе


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  126
  89
  25 Март 2017
  Машко
  Синематик топ ко и за секоја Blizzard игра, гејмплеј скоро копија на PoE, рилис дејт NOT SOON, дур да излезе више аутдејтет ке биде.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,097
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Тоа не го гледам како проблем, со оглед на тоа што комјунитито пека години наназад за нешто такво, а овој дел според дивелоперите ќе биде тоа што го барале и посакувале фановите, башка колку и да е добра механиката на ПоЕ, енџинот е очај, и тоа не се оправа
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Енџинот не е очај и во комплексност ја гази D3 која ја отупеа ради деца буквално. Ова го зборам како човек што има 500+ часа и во двете игри.

  D4 нема да биде во скоро време. И да биде, ќе биде багфест. Ова го прават да се смират страстите околу Immortal и хејтот во врска со Кина. Моја претпоставка 2024-5 ако не и покасно.
   
  На Boco1987 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,097
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Ок, очај е прејак збор, меѓутоа мене лично ми заостанува многу позади енџинот на Диабло 3, што е патем единственото нешто што ми се свиѓа од тој дел. А зашто би била багфест? Кога последен пат си добил игра од Близард што била багфест?

  За комплексност и слично не праам муабет, ПоЕ е де факто боља игра од Д3, ама не знам зашто тоа автоматски значи дека Д4 би била лоша
   
  Последна промена: 2 ноември 2019
 7. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  261
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  И јас со нетрпение ја очекувам 4ката и сум верен фан на Диабло
  Очекувам дека ќе направат повторно супер игра, но во скоро време не верувам да испадне
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па затоа што на прошлиот близкон кога ги прашаа за PC верзија рекоа дека немаат во план ништо, а сега за непуна година искачаат со гејмплеј видео. Нормално и јас сакам комплетна исполирана игра ама работиве се мењаат, гледај само какви глупости прави Bethesda.

  Како и да биде, да биде добра јас не сум фанбој ги играм и двете. Искрено ми недостасува D2 и се израдував кога слушнав дека ќе биде remaster. Само да не избрзаат колку да се избаци што порано.

  На ова мислев 4:26


  View: https://youtu.be/OJnT-jlFrNI?t=266
   
 9. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,097
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Знам точно што се случу, ама пак ќе кажам и да е вистина муабетот дека заради лошиот прошли Близкон решиле да ја направат Д4, тоа не мора да значи дека ќе биде лоша игра.

  Плус, свесни се Близард дека и сега ако заебат работа, веројатно нема да имаат следна шанса.
   
 10. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  113
  52
  26 oктомври 2019
  Машко
  кога сме веќе кај Diablo...дали постои можност за пиратерија на diablo 3 да ја симнам од негде?али за синг плеер кампања да ја вртам сакам..ја имам свртено преку 10 пати на xbox 360 ама reaper of souls...ја барам и мислам веќе подолго време и никако да ја најдам ни по замунда ни по пајретбеј
   
 11. viston

  viston
  Intern

  5
  0
  19 Јуни 2016
  Машко
  Brate koja piraterija, imas na popusti mojs da ja nacekas za 10-15evra


  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
 12. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  113
  52
  26 oктомври 2019
  Машко
  ima single player kampanja taka?
   
 13. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,131
  4,560
  4 ноември 2013
  Машко
  Има
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  653
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  а што друго има у Диабло освен сингл кампања? :devil:
   
 15. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Adventure Mode (Bounties, Normal/Greater Rifts), Seasons, Hard Core Mode.
   
 16. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  653
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  тие што се? не се сингл плеер? или демек не се во стори? пак се стори продолжение само се повторливи ..
   
 17. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Е па кампањата можеш да ја играш како single player и како multiplayer. Исто и со останатите модови. Adventure mode и не е баш некој стори туку е grindfest.
   
Слични теми
 1. bingo

  Diablo 3

  bingo, 29 Јуни 2008, Во форумот: Игри
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,099
 2. Borgski
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,596
 3. Borgski
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  2,700
 4. delix
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  866
 5. Nikito
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,600
Вчитување...

Сподели

Вчитување...