• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најавен новиот IPhone firmware 1.1.3.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5


Сајтот GearLive го најави новиот firmware (надоградба) за Iphone којa би требало да излезе за неколку недели.

Новости во оваа надоградба се овозможување на промени на иконите од home screen со помош на drag & drop системот,но исто така ќе биде овозможено и додавање на web bookmarks икони на почетниот home screen ako koрисниците го сакаат тоа.
Многу пофункционален апдејт ќе биде можноста да се праќаат SMS пораки на повеќе од еден кориснички број,функција која требаше да постои уште од лансирањето на IPhone.
Најинтересната новост сепак ќе биде биде кај Google Maps апликацијата кај која сега ќе има опција “Лоцирај ме” koja ќе има задача да ни каже каде сме во случај да ни се случи да се изгубиме :)

Единствената ситуација што не сакате можеби да ви се случи со инсталација на овој апдејт е доста веројатно дека ќе ви деинсталира 3rd party software ако имате или ќе ви го заклучи handsetot
...

извор : PocketLint
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Апдејтот е излезен мислам.Така прочитав на офицјалната страна а има и видео објавено со новостите во надградбата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,885
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно