• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најава за e-Општество.Мк 2007

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,275
1,923
www.iwmnetwork.com
Третата меѓународна конференција „е-Општество.Мк“ ќе се одржи во Скопје, Македонија на 29 и 30 ноември, 2007 г. Оваа година фокусот на конференцијата е креирање и обезбедување на околина за инклузивна е-власт. Вашето учество на конференцијата можете да го пријавите со пополнување на овој формулар . Рокот за пријавување е до 16 часот на 26 ноември 2007 година.

Повеќе информации на: http://e-society.org.mk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,733
Мислења
831,524
Членови
28,723
Најнов член
manski
На врв Дно