• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[НАЈАВА] Tom Clancy's EndWar

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.comКога пред насловот на играта стои Tom Clancy, сите веќе знаеме дека станува збор за уште еден FPS(First Person Shooter) наслов. Морам да признаам дека овој пат Urusoft ги поминаа очекувањата. Tom Clancy's EndWar е нешто ново, до сега не видено од оваа компанија. Покрај јако популарните FPS наслови (Rainbow Six, Ghost Recon, Splinter Cell) дечките од Urusoft ќе пробат да запливат и по водите на RTS(Real Time Strategy) игрите. Иако ова на прв поглед изгледа едноставно, морам да признаам дека тоа не е баш така лесно. Ако се сетите дека ова истото е пробано и со Command & Conquer, која игра царува во RTS светот, така што е пласиран Renegade FPS наслов, каде што очекувањата беа големи, а и успехот не баш така запазен. На основа на овие работи треба да се води рачун на изгработката на овој наслов. Дали ова идеја ќе им успее на Urusoft ќе видиме кога играта ќе излезе на пазарот...
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ќе мора да се истестира ова чудо , едвај чекам да излезе.
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Zaboravi da ja kazes NAJLUDATA rabota so postoi vo vrska so end war , a toa e deka ima sistem na glasovno komandanje so e veke testiran ( od strana na nekoj urednici na www.eurogamer.net i www.gamespot.com ) i raboti ludnica .. ako zemem od dosegasnoto iskustvo se sto nosi predznak Tom Clancy bilo epten dobro napraveno veruvam deka i ovaa strategiicka ke bide dobra ...


P.S

demonce aj pisi mi P.m nesto sakam da te prasam :D ( mozev i ja tebe da ti pratam ama vise go napisav ova ) :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно