• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nai - Лого Дизајн.

 • Ја почнал/а темата
 • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Океј,

Значи мое лично лого за комерцијална употреба се вика Nai - зашо? - И јас незнам да ви кажам. Се е фотошоп иначе очигледно е мислам.

Коментари и Критики се длабоко ценени.

Фала.
-МариоЗа повеќе дела проверете го мојот deviantART профил.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
хммммм

можам да кажам само average
ништо посебно
некако боите се мртви
тој круг не се некако совпада со останатото

нема вложено многу труд во него
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Епа сега немора секојпат едноставното да биде глупаво просто едноставно си е едноставно и тоа си има убавина а иначе имам преку 25 лејери секак. Фала иначе.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас не реков дека е просто

туку едноставно average

да сега едноставните но уникатните работи се ценат
но тука нема ништо уникатно

поработи на боите, на концептот на истото

а тоа дека имаш преку 25 леери не знам
јас ти велам за овој што си го покажал:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
јас не реков дека е просто

туку едноставно average

да сега едноставните но уникатните работи се ценат
но тука нема ништо уникатно

поработи на боите, на концептот на истото

а тоа дека имаш преку 25 леери не знам
јас ти велам за овој што си го покажал:)
Океј го ценам твоето мислење но не се согласувам зошто велиш дека логото не е уникатно. :rolleyes:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
И јас мислам дека не е многу уникатно,но секој си има свој вкус,многу ми личи на полициска значка,да си ја ставил позадината на 1 лого,како на 3то би било многу поубаво.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
1,999
www.iwmnetwork.com
Прво зошто го ставаш на паркет? :)

Јас би ја сменил формата на логото. Не е практична како што велиш, за комерцијални цели.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
И јас мислам дека не е многу уникатно,но секој си има свој вкус,многу ми личи на полициска значка,да си ја ставил позадината на 1 лого,како на 3то би било многу поубаво.
Да за полициската значка у право си :D а и тва го пробах за позадината али не ми се аресаше как изгледаше. Фала у секој случај.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Прво зошто го ставаш на паркет? :)

Јас би ја сменил формата на логото. Не е практична како што велиш, за комерцијални цели.
Поинтересно да биде и да не биде стандарна обична позадина со една боја и градиент.:rolleyes:
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
608
620
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Поинтересно да биде и да не биде стандарна обична позадина со една боја и градиент.:rolleyes:
Toa e standard za produkt i logo dizajn. Pozadinata treba da bide takva da ne odzemuva vnimanie od toa sto sakas da go prezentiras. Znaci ednostavno i da ne bode vo oci. No toa ne treba da te luti li da obrakas oci ako nekoj ti dade negativna kritika.

Inace interesen ti e dizajnot, se soglasuvam so site pred mene sto dadoa komentar za pozadinata i boite.

Pozdrav,
Dimitar
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Toa e standard za produkt i logo dizajn. Pozadinata treba da bide takva da ne odzemuva vnimanie od toa sto sakas da go prezentiras. Znaci ednostavno i da ne bode vo oci. No toa ne treba da te luti li da obrakas oci ako nekoj ti dade negativna kritika.

Inace interesen ti e dizajnot, se soglasuvam so site pred mene sto dadoa komentar za pozadinata i boite.

Pozdrav,
Dimitar
Океј океј ке пробам тоа што ми предложивте фала дечки.:nastrana:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,263
28,559
kalco.ru
Znaci logo za"komercijalni" potrebi kako sto kaza spored mene treba da bide so po svetli boi na po prosta pozadina i posanoto da bide polesno citlivo za polesno da se svati za sto e logoto.
Gledajki go tvoevo da ne kazese sto e u glava ke mi se svrtea miljon stvari.
Da ne me svatis pogresno ova sto go imas napraveno e super ali mislam deka ne e soodvetno za logo,inace go cenam sekoj trud produzi taka ne e loso:bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Znaci logo za"komercijalni" potrebi kako sto kaza spored mene treba da bide so po svetli boi na po prosta pozadina i posanoto da bide polesno citlivo za polesno da se svati za sto e logoto.
Gledajki go tvoevo da ne kazese sto e u glava ke mi se svrtea miljon stvari.
Da ne me svatis pogresno ova sto go imas napraveno e super ali mislam deka ne e soodvetno za logo,inace go cenam sekoj trud produzi taka ne e loso:bravo:
Океј е фала на критиката ми значи многу повеќе од коментар озбилно, само за пишаното што викаш сигурно во комерцијална употреба нема да го користам целото дело тука што е изложено, имам замисла да пише Puler на сред со поголеми букви а исто и за позадината - оргинал е .PNG фајл така да секако нема да е истата.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
мене ми е ок...ми се свиѓаат линиите и како оди контурата. има баш трендовски изглед...сјај...да не речам веб 2.0 :)
едино си можел со некоја втора боја да разбиеш монотонија...да речеме жолта...или уште подобро ако е планирано текст...да оди со жолтеникава....овака е ко е една сива боја...па си играл со неа...тинт, транспарентност и слично.
како и да е, полни си ја галеријата на девиантарт :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,781
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно