• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Надворешна антена на лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Дали некако можам да приклучам надворешна антена, за да го зголемам приемот, на мојот лаптоп со Intel pro/wireless 3945 вградена картица, а да не го „бушам“ и физички оштетувам лаптопот?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Ти треба нешто вакво:
http://www.radiolabs.com/products/antennas/2.4gig/wireless-laptop-antenna.php

Е сега, за твојот модел што како точно не сум информиран но можат да се најдат лесно информации.

Дали имаш конектор за антена или нешто слично.... ако немаш, тогаш побарај нешто на УСБ можеби, у стил:
http://www.ccrane.com/antennas/wifi-antennas/super-usb-wifi-antenna.aspx
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
ОК фала. Претпоставував дека ќе има само вакви решенија
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
не е проблемот до антената, туку овие картици шти ги имам немаат било каков приклучок за антена тоа ми е маката. Сепак фала.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,407
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно